• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım 2 ayrı makro içeren exceli tek dosyada çalıştırmak istiyorum

hadromer

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ömer
Office Vers.
Office 2019 TR
Merhaba,
Bir çalışma için kullandığım VBA kodları içeren iki ayrı excel dosyam var (Dosya isimleri 1 ve 2)
1 ve 2 numaralı dosyalarda kullanılmak üzere oluşturduğum verileri bu dosyalarda çalıştırıyorum.
Ancak son zamanlarda verilerim büyüdükçe karmaşık bir hal almaya başladı.
Data isimli dosyada yer alan A sütunundaki verileri önce 1 numaralı dosyada B sütununa yapıştırıp çalıştırıyorum. Hesaplama bitince 1 numaradaki isimleri ve karşılığındaki skorları (B-Y sütunları) 2 numaralı dosyayı açıp ŞABLON sayfasında A sütununa yapıştırıyorum. (A-X sütunları) Data isimli dosyada sütun başlığı S1-S2.... S15 gibi olan sütunları da 2 numaralı dosyada KAYNAK sayfasına yapıştırıyorum. Sonra Kaynak sayfasında yer alan "Hesapla" butonuna basıp istediğim hesaplamayı yapıyorum. Haliyle bu işlemler uzayabiliyor.

Benim istediğim ise şu ;
Ekte yer alan Data adlı dosyanın formatı sabit. Her çalışmamda bu formatta verileri topluyorum. 1 ve 2 numaralı dosyaları aynı dosyada birleştirip Data dosyasındaki verileri yukarıda ifade ettiğim gibi 1 ve 2 numaralı dosyada ayrı ayrı yaptığım tüm işlemleri (verileri kopyalama, kodları çalıştırma gibi) tek butonla çalıştırmak.

Umarım ifade edebilmişimdir. Ben daha iyi anlamanız için hem verileri ilgili yere eklenmiş halini hem de dosyaların boş halini ekledim. iki ayrı klasörde bulabilirsiniz.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
Dosyalar ektedir.
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Excel Birleştirme.zip
    415.2 KB · Görüntüleme: 0
Üst Alt