• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Aynı satırda birlikte gelen iki hücreyi bulma

Özgür

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Özgür ŞAFAK
Merhabalar ;

Elimde 22 satır ve 22 sütundan oluşan excel tablosu var. Her hücrede sayılar var.

Bu 22 satırın hangi 4 satırında da olan hangi aynı 2 sayı birlikte var. Nasıl bulabilirim ? Lütfen yardımcı olunuz. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar...

Ekteki dosyadaki ; 884.satır baz alınarak ;

ÖRNEK 1 ) 30-69 sayıları ( 1-2-10-22 satır öncesinde var. ) 884.satırda olan : 30
ÖRNEK 2 ) 21-41 sayıları ( 2-4-7-8 satır öncesinde var. ) 884.satırda olan: 21-41 ( ikisi de )
ÖRNEK 3 ) 26-27 sayıları ( 2-3-13-18 satır öncesinde var. ) 884.satırda olan 26.

SADECE 4 Haftada, birlikte gelen SADECE 2 sayıları İKİ OLARAK VE KAÇ SATIR ÖNCESİNDE OLDUĞUNU GÖSTERECEK BİR ÇÖZÜME İHTİYACIM VAR. Lütfen yardımcı olunuz.

Ekli dosyalar

• 10 (1).xls
    191.5 KB · Görüntüleme: 3

Evren

Uzman
En iyi yanıt
4
Koşullu biçimlendirme yaptım.
Excel versiyonunuz 2007 ve sonrası için çalışır.
Dosyanız ektedir.:cool:

Ekli dosyalar

• 10 (1).xls
    209 KB · Görüntüleme: 5

Özgür

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Özgür ŞAFAK
Evren Bey iyi akşamlar.

Yaptığınız formül =VE(YADA(B8=26;B8=27);EĞERSAY($B8:$W8;26)>0;EĞERSAY($B8:$W8;27)>0) mu ???

Abicim çok çok Teşekkürler ederim. Ama tam olarak anlayamadım. Ben şöyle izzah edeyim. Elimde 22 satır ve 22 sütundan oluşan bir tablo var. Ve her satırdaki hücreler kendi arasında satır bazlı farklı sayılar içeriyor. Ve ben MESELA birinci satırdaki 2 tane sayının aşağısındaki 22 satırdaki hücrelerde 4 satırda olan birlikte olan 2 tane sayıyı yani ikililerini bulmak istiyorum. Lüüüüttttfen yardımcı olunuz. Saygılar. Gönderdiğiniz ekteki dosyayı açtım. Ancak benimkinin aynısı gibi geldi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Evren

Uzman
En iyi yanıt
4
Evet o formülü yaptım.
Siz sonuç nasıl olacak dosyanız üzerindeki tablo üzerinde manuel yaparsanız ,olmuşunu görüp yapmayı denerim.:cool:
Yapıp yollayın ekli dosyayı.:cool:

Üst Alt