• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım cok degiskenli iki excel tablosunu karsilastirma.

ce-ko-24

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Cem KOCAK
Merhabalar..Forumda ve excelde yeniyim. Elimde bir excel tablosunun oncesi ve sonrasi olmak uzere iki farkli versiyonu var ve duzenlemek icin yardima ihtiyacim var.

Ikinci listede ilk listeden bazi urunler cikartilmis. Buna ek olarak bazi yeni urunler eklenmis. Bana lazim olan sey, birinci listede olup ikinci listede olmayan ve ikinci listede olup birinci listede olmayan satirlarin her iki tabloda da belirlenmesi. (burada onemli olan her satirin ozellikle ilk iki degerinin ayni olmasi. Yani urunlerin ''Iso sketch number'' ve ''Spool number'' ozelikler onem arzediyor. bu bilgi yardimci olabilir diye belirtmek istedim)

Not: Birinci tabloda 30. sirada olan bir satir ikinci tabloda 35. sirada olabilir. Ayni durum ikinci tablo icin de gecerli. Yani yeni urunler eklendigi icin siralama ilk tabloya gore farkli.

Tek tek yaparsam saatlerimi alacak cunku elimde bunun gibi 20 civari liste var. Yapabilen arkadas benimle yontemini de paylasirsa cok mutlu olurum.

Dosya boyutu buyuk oldugu icin wetransfer download linkini asagiya brakiyorum.

Link:

leguminosea

Yeni Üye
En iyi yanıt
5
Ad Soyad
Erhan ÖZER
Office Vers.
2019 Pro Plus 64 TR
Dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

• Karşılaştır.xlsx
    486.8 KB · Görüntüleme: 11

ce-ko-24

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Cem KOCAK
@leguminosea cok tesekkur ederim, ellerinize saglik.
yanliz birseyi merak ediyorum. elimde bu sekilde bircok dosya var. sizin gonderdiginiz tabloda 1 ve 2 ile adlandirdiginiz sayfalarin icindeki verileri silip, elimdeki dosyalardaki verileri yapistirirsam calisir mi?

leguminosea

Yeni Üye
En iyi yanıt
5
Ad Soyad
Erhan ÖZER
Office Vers.
2019 Pro Plus 64 TR
Çalışır. Ancak ben formülleri 1000. satıra kadar yaptım. Verileriniz daha çoksa aşağı doğru çoğaltın.

leguminosea

Yeni Üye
En iyi yanıt
5
Ad Soyad
Erhan ÖZER
Office Vers.
2019 Pro Plus 64 TR
Ufak bir düzeltme yaptım.
Son bir hatırlatma hesap sayfasındaki formüllerdeki
1000 yazan kısımları da ihtiyacınıza göre güncellemeyi unutmayın.

Ekli dosyalar

• Karşılaştır.xlsx
    486.8 KB · Görüntüleme: 11
Üst Alt