• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü Dolu=Boş, Dolu=Dolu ve Boş=Boş Hücre Eşitlik Kontrolü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fatih24500

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Fatih ATEŞ
Merhaba,

Ekteki gibi bir dosyam var. Bu dosyanın mantığı bir görüşme içinde daha önce aynı konu hakkında tekrar görüşme yapılmışsa bu görüşmenin mükerrer olup olmadığını tespit etmek.

Ancak Şöyle bir durum var. Hücreler boş olduğu zaman eşitlik gördüğü için bunu Mükerrer olarak gösteriyor. Benim istediğim dolu tablo içerikler birebir aynı olanlarda "Mükerrer" demesi, Dolu ve Boş hücreye geldiğinde "boş" yazması veya yazmaması, Boş Boş hücreye geldiğinde yine "boş" yazması veya hiçbirşey yazmaması. Birinci aramada 1 ve 2 yi. İkinci aramda 2 ve 3 ü. kontrol ederek devam etmeli.

Çözüldü - Excelde sayı ve metin içeren hücrelerin eşitlik kontrolü bağlantılı konudaki adımları uygulamayı denedim ama sonuç alamadım.

Konu Hakkında

Ekli dosyalar

• Kitap2.xlsx
    9.5 KB · Görüntüleme: 5

fatih24500

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Fatih ATEŞ
Tekrar Merhaba,

Kod:
=EĞER(D4="";"";EĞER(D4=C4;"Mükerrer";""))
ile çözüldü gibi. Sizlerde kontrol edebilir misiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt