• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü Excelde sayı ve metin içeren hücrelerin eşitlik kontrolü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erkan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Erkan Öztürk
Hayırlı ramazanlar dilerim.Birçok konuda istifade ettiğim excel Turkey sitesi ve üyelerine sonsuz teşekkürler.
Kullanmış olduğum maaş işlemleri için excel tablosunda hücreleri karşılıklı kontrol yapmak istiyorum yada,ve formüllerini iç içe kullandım fakat iki karşılıklı hücre boşsa doğru vermesini sağlayamadım.
Örnek de verdiğim gibi E4 İLE BV4, F4 İLE BX4 ... hücre içeriği birebir aynı ise doğru farklı ise yanlış yazması için nasıl düzenlemeliyim.İki hücre karşılıklı boş ise doğru vermesi gerekmektedir. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
Hayırlı günler dilerim.

Ekli dosyalar

• MAAŞ DÜZENLEME.xls
    184.5 KB · Görüntüleme: 8

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Doğru anladıysam eki kontrol edin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• erkan-MAAŞ DÜZENLEME.rar
    36.7 KB · Görüntüleme: 8

erkan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Erkan Öztürk
Merhaba;
Doğru anladıysam eki kontrol edin.
İyi çalışmalar.
Üsdadım elinize sağlık fakat iki hücre karşılıklı boş isede doğru vermesi gerekiyor örnek E4 VE BV4 karşılıklı boş isede doğru vermeli ve hücre içerikleri birebir aynı ise doğru değilse yanlış vermesi gerekmekte.
İyi çalışmalar.

erkan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Erkan Öztürk
Üsdadım elinize sağlık fakat iki hücre karşılıklı boş isede doğru vermesi gerekiyor örnek E4 VE BV4 karşılıklı boş isede doğru vermeli ve hücre içerikleri birebir aynı ise doğru değilse yanlış vermesi gerekmekte.
İyi çalışmalar.
Sadece karşılıklı hücrelerin eşitliğini içeriklerine göre kontrol etmek amacım, E4 hücre içeriği 12A İSE BV4 içeriği 12A ise doğru değilse yanlış yazmalı yada E4 içeriği boş BV4 de boşsa doğru biri boş biri dolu ise yanlış yada her ikisi dolu içerik farklı ise yanlış.Bir hücrede 12A diğerinde 12S yazıyorsa yani içerik aynı ise doğru değilse yanlış.
Hücreler kaşılıklı olarak E4-BV4, F4-BX4, G4-BZ4, H4-CB4 gibi ...

ataköylü-59

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
A.Rıza Günay
Office Vers.
Ofis-2016 Türkçe
Sayın Erkan bey;
Tarifinizden anladığım kadarıyla bir düzenleme yaptım. Sanırım istediğiniz gibi olmuştur.

Ekli dosyalar

• Maaş Düzenle-1.xls
    241.5 KB · Görüntüleme: 18
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt