• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Hücredeki Aynı Bilgileri Eşleme Sorunu Hk.

skaan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Süleyman Kaan Aksoy
Office Vers.
Office 2019 TR
Merhaba;

Ekte bulunan excel dosyamda iki tane tablom bulunmakta. Her iki tablodada grı renklı alanlar manuel olarak tarafımızdan doldurulmaktadır. Yazı tipi kırmızı olan hücrelerde
formul kullanılmaktadır. Bu dosyanın sorgulama amacı ZSD010 tablosunda manuel girilen parti nolarını VA03 te bulunan ürün kodlarının sırasındaki parti no.larını doğru getirmektir.
Dosyada bunu Kontrol sutununa yazdıgım formul ıle yapmaya calıştım Ancak ürün kodları ve adetler aynı olunca VA03 te parti noları aynı adet ve ürün kodları eşlemesinde doğru gelmemektedir.
Dosyada 1334578 nolu ürün kodu buna örnektir. ürün kodları ve adetler aynı olunca VA03 tablosuna yapılan eşleme ile ZSD010 dan dogru parti nolarını getirebilmesi için nasıl bir formul yazmak gerekir ?Bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Saygılarımla;
SKaan

Ekli dosyalar

• Esleme Örnek Dosya.xlsx
    38.6 KB · Görüntüleme: 6

skaan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Süleyman Kaan Aksoy
Office Vers.
Office 2019 TR
Ek Bilgi : Bu örnekte ZSD010 sütunundaki aynı ürün kodları altalta gelmiştir. Ancak ayrı hücrede karışık olarak da gelebilmektedir.

skaan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Süleyman Kaan Aksoy
Office Vers.
Office 2019 TR
Yardımcı olabilecekmısınız acaba ?

lebom

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
ozmen durukan
Office Vers.
365
geç oldu ama başkasının işini yarar umarım.

Ekli dosyalar

• Copy of Esleme Örnek Dosya.xlsb
    18 KB · Görüntüleme: 4
Üst Alt