• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü Listeden İsim Alma

remzi5555

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Remzi Çavuş
100 sayfadan oluşan bir çalışma hazırlıyorum. İlk sayfası Ana Sayfa adını alacak. Diğer sayfalardan her birisini 1, 2, 3 şeklinde sayılarla isimlendireceğim. Bu sayfalardan her birisine bir kişinin kişisel bilgileri girilecek. Her sayfanın B2 hücresinde ise sayfanın ait olduğu kişinin adı olacak. Ana Sayfa'ya bu sayfalarda olacak kişilerin listesini yerleştiriyorum (Ahmet, Mehmet, Semih...). Her sayfanın B2 hücresinin ana sayfadan ilgili ismi çekmesini istiyorum. Bunun için her sayfanın B2 hücresine basit bir formül koyuyorum. Örnek: Ana Sayfa!D3, Ana Sayfa!D4 gibi. Ana Sayfadaki listenin sıralamasında bir değişiklik olmadığı müddetçe problem yok. Fakat Ana Sayfadaki isim listesinde bir sıralama yaptığımda sayfaların B2 hücrelerindeki isimler değişiyor. Bu problemi nasıl aşabilirim.

Ekli dosyalar

• LİSTEDEN İSİM ALMA.xlsx
    14.5 KB · Görüntüleme: 3

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Ekteki 1 sayfasındaki formülü diğer sayfalarada taşıyın.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• remzi5555-LİSTEDEN İSİM ALMA.rar
    7.3 KB · Görüntüleme: 20
Üst Alt