• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

SQL Sorgu Logoda birim fiyat ve birim fiyat net

Koboy66

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Erkan uzun
Merhaba sql sorgu ile son birim fiyatı alıyorum ançak malzeme hareketlerine girdiğimde
birim fiyat ve birim fiyat net yazıyor ben birim fiyat neti nasıl bulurum
coz.jpg

SQL:
   SELECT     TOP (100) PERCENT ITM.CODE AS Kodu, ITM.NAME AS Adı, TOT.ONHAND AS [Eldeki Miktar],
                          (SELECT     TOP (1) isnull(LINENET,0) / AMOUNT * 10000 / 10000 AS Expr1
                            FROM          dbo.LG_017_01_STLINE
                            WHERE      (STOCKREF = ITM.LOGICALREF) AND (TRCODE IN (1)) AND (LPRODSTAT = 0) AND (LINETYPE = 0) OR
                                         (STOCKREF = ITM.LOGICALREF) AND (TRCODE IN (1, 14)) AND (LPRODSTAT = 0) AND (LINETYPE = 0) AND (BILLED = 0)

ORDER BY DATE_ DESC) AS [SONALIS],  TOT.STOCKREF, ITM.LOGICALREF
FROM         dbo.LV_017_01_GNTOTST AS TOT INNER JOIN
                      dbo.LG_017_ITEMS AS ITM ON ITM.LOGICALREF = TOT.STOCKREF
WHERE     (TOT.INVENNO = -0) AND (ITM.ACTIVE = 0)

Vedat ÖZER

Logo Uzmanı
Geliştirici
En iyi yanıt
4
Ad Soyad
Vedat ÖZER
Office Vers.
2019
Merhaba,

Sanırım Maliyet Dağıtım Fişlerini kullanıyorsunuz. Stlıne.COSTDISTPRICE sorguya ekleyerek çözüme gidebilir siniz.
Buna benzer bir çözüm yazmıştık zamanında inceleyin.

SQL:
SELECT 
ITEMS.CODE 'Stok Kodu',
ITEMS.NAME 'Stok Adı',
ITEMS.NAME3 'Açıklama2',
ITEMS.STGRPCODE 'Stok Grup', 
CASE WHEN ITEMS.ACTIVE=0 THEN 'Kullanımda' else 'Kullanım Dışı' end 'Kart Durumu', 
[Fiili Stok]=ISNULL((SELECT ROUND(SUM(TOT.ONHAND),2) FROM LV_006_01_STINVTOT TOT WHERE TOT.STOCKREF=ITEMS.LOGICALREF AND 
TOT.INVENNO=-1),0),
UNITSETL.CODE [Ana Birim],
ISNULL(ALIS.[Birim Fiyat],0)[Birim Fiyat],
ISNULL(ALIS.[Birim Fiyat (Net)],0) [Birim Fiyat (Net)],
[Tanımlı Satış Fiyatı]=CAST(ISNULL((SELECT TOP 1 Lİ.PRICE FROM LG_006_PRCLIST AS Lİ WHERE Lİ.CARDREF=ITEMS.LOGICALREF AND Lİ.PTYPE='2' 
AND((Lİ.BEGDATE>=CONVERT(DATETIME,GETDATE(),104) AND Lİ.BEGDATE<=CONVERT(DATETIME,GETDATE(),104) ) OR 
(Lİ.ENDDATE>=CONVERT(DATETIME,GETDATE(),104) AND Lİ.ENDDATE<=CONVERT(DATETIME,GETDATE(),104) ) OR 
(Lİ.BEGDATE<=CONVERT(DATETIME,GETDATE(),104) AND Lİ.ENDDATE>=CONVERT(DATETIME,GETDATE(),104)))),0) AS decimal(38,2))
FROM LG_006_ITEMS ITEMS WITH(NOLOCK) LEFT OUTER JOIN LG_006_UNITSETL UNITSETL WITH(NOLOCK) ON ITEMS.UNITSETREF=UNITSETL.UNITSETREF AND UNITSETL.MAINUNIT=1
OUTER APPLY
(
SELECT TOP 1 STOCKREF,DATE_,FTIME,
CAST(ISNULL(VATMATRAH/NULLIF(AMOUNT,0),0) AS decimal(38,2)) [Birim Fiyat],
CAST(ISNULL((VATMATRAH+COSTDISTPRICE)/NULLIF(AMOUNT,0),0) AS decimal(38,2)) [Birim Fiyat (Net)]
FROM (
SELECT
STLINE.STOCKREF,
STLINE.DATE_,
STLINE.FTIME,
STLINE.VATMATRAH,
STLINE.COSTDISTPRICE,
(STLINE.AMOUNT*(CASE WHEN STLINE.UINFO2=0 THEN 1 ELSE STLINE.UINFO2 END)/(CASE WHEN STLINE.UINFO1=0 THEN 1 ELSE STLINE.UINFO1 END)) AMOUNT
FROM LG_006_01_STLINE STLINE WITH(NOLOCK)
WHERE STLINE.TRCODE IN(1,14) AND STFICHEREF<>0 AND STLINE.CANCELLED=0) AS T
WHERE T.STOCKREF=ITEMS.LOGICALREF
ORDER BY DATE_ DESC,FTIME DESC
) AS ALIS
WHERE ITEMS.CARDTYPE<>22 
ORDER BY 1,2

Koboy66

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Erkan uzun
merhaba vedat bey fiili stok sıfırdan büyük ve işlem dövizine göre birim fiyatı nasıl yapabilirim

Vedat ÖZER

Logo Uzmanı
Geliştirici
En iyi yanıt
4
Ad Soyad
Vedat ÖZER
Office Vers.
2019
Merhaba,

Birinci sorunuzla alakalı sorun sanırım çözüldü ?

İkinci sorunuz ile alakalı ;

Fiili stok için Where kısmına >0 gibi yazmanız lazım.

Örneğin;
SQL:
ISNULL((SELECT ROUND(SUM(TOT.ONHAND),2) FROM LV_006_01_STINVTOT TOT WHERE TOT.STOCKREF=ITEMS.LOGICALREF AND
TOT.INVENNO=-1),0)>0

İkinci sorunuz ile alakalı ;

Outer apply ile getirdiğim verilere PRCURR [Döviz Tipi],PRRATE [Kur] gibi alanları kullanarak istediğiniz sonuca gidebilir siniz.

Üst Alt