• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Malzeme Satır Birimi Gelmiyor

Rahle

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Huzeyfe Yaman
Office Vers.
Office 2010
Merhaba,

Aşağıdaki sorguda malzemenin irsaliye satırındaki birimini nasıl getirebilirim?

SQL:
CREATE VIEW BM_MALZEME_BIRIM_DURUMLARI AS
 SELECT DISTINCT LOGICALREF,M.ANAMALZEMEKOD,M.ANAMZELEMEAD, M.BIRIMKODU,M.BIRIMADI,
 ISNULL((SELECT DISTINCT CONVERT(VARCHAR,UOMREF)  FROM LG_210_01_STLINE S WHERE S.UOMREF=M.LOGICALREF AND S.LINETYPE=0),’YOK’) STLINEDAVARMI,
  ISNULL((SELECT DISTINCT CONVERT(VARCHAR,UOMREF)  FROM LG_210_01_ORFLINE S WHERE S.UOMREF=M.LOGICALREF AND S.LINETYPE=0),’YOK’) ORFLINEDAVARMI,
 CASE WHEN ISNULL((SELECT DISTINCT CONVERT(VARCHAR,UOMREF)  FROM LG_210_01_STLINE S WHERE S.UOMREF=M.LOGICALREF AND S.LINETYPE=0),’YOK’) =’YOK’
 AND   ISNULL((SELECT DISTINCT CONVERT(VARCHAR,UOMREF)  FROM LG_210_01_ORFLINE S WHERE S.UOMREF=M.LOGICALREF AND S.LINETYPE=0),’YOK’)=’YOK’ THEN ‘SIL’ ELSE ‘SILME’
 END
  SILINEBILIR
  FROM (SELECT
  UNITSETL.CODE BIRIMKODU,
  UNITSETL.NAME BIRIMADI,
 (SELECT CODE FROM LG_210_UNITSETF UNITSETF WHERE UNITSETF.LOGICALREF = UNITSETL.UNITSETREF) ANAMALZEMEKOD,
 (SELECT UNITSETF.NAME FROM LG_210_UNITSETF UNITSETF WHERE UNITSETF.LOGICALREF = UNITSETL.UNITSETREF) ANAMZELEMEAD,
LOGICALREF, CODE, NAME, UNITSETREF, LINENR, MAINUNIT, CONVFACT1, CONVFACT2, WIDTH, LENGTH, HEIGHT, AREA, VOLUME_, WEIGHT, WIDTHREF, LENGTHREF, HEIGHTREF, AREAREF, VOLUMEREF, WEIGHTREF, DIVUNIT, MEASURECODE, GLOBALCODE
 FROM
LG_210_UNITSETL UNITSETL   WITH(NOLOCK) ) M

Vedat ÖZER

Logo Uzmanı
Geliştirici
En iyi yanıt
4
Ad Soyad
Vedat ÖZER
Office Vers.
2019
Merhaba,

Sorgudaki amaç Birim setlere bağlı hareket var mı , İrsaliye için STLINE ,STFICHE,UNITSETL gibi tabloları joın ile raporlama yapabilir siniz.

Üst Alt