• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Sabiti görünce duran Macro

BadCatSero

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Enes Güven
Merhaba;

Şöyle bir makroya ihtiyacım var umarım sade ifade edebilirim. Aslında açtığım diğer konuyla biraz bağlantılı. Ekteki excel de de görebilirsiniz.

Elimdeki tabloya random değerler atacağım. Bunu RANDBETWEEN ile yapıyorum. Değer aralığı 1-7. =randbetween(1,7) Bu satıra attığı değerleri COUNTIF ile saydırıyorum ve arasından bir değerin sayısını buluyorum.

İstediğim şey şu. Randbetween yaptıktan sonra içinden aradığım sabit değer istediğim kadar olduğunda o satır üzerinde daha fazla işlem yapmasın ve bir alt satıra geçip aynı işlemi yapsın.
Açıkçası bir sabit tanımlayacağım ve makro o sabiti gördüğünde çalışmayı durduracak. Ama o sabiti görene kadar çalışmaya devam edecek.

Bunun bir sonraki safhasında ise Makro o belirlediğim sabiti gördüğünde artık o satıra hiçbir işlem yapmadan bir alt satıra geçecek ve aynı işlemi orada yapacak. Belirlediğim satır sayısı kadar bunu yapmasını istiyorum.

Yardımcı olabilecek üstadım varmıdır?

(Excel'i ingilizce olarak kullanıyorum türkçe olarak formülleri göremediğim için öyle yazdım lütfen saygısızlık olarak algılamayın)

Ekli dosyalar

• BadCatSero_Macro.xlsx
    11.6 KB · Görüntüleme: 4
Üst Alt