• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Makale STRCONV

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
StrConv( String, Conversion, [LocaleID] )

Bir dizeyi belirtilen bir formata dönüştürür. (String)

String

Dönüştürülecek metin dizesi (String).

Conversion

VbStrConv dönüşüm tipini belirten
sabittir. (Integer)

1 = vbUpperCase

Büyük harf karakterlerine dönüştür.

2 = vbLowerCase

Küçük harf karakterlerine dönüştür.

3 = vbProperCase

Her kelimenin ilk karakterini büyük harfe ve diğer tüm karakterleri küçük harfe dönüştür.

4 = vbWide

Dar (tek bayt) karakterleri geniş (çift bayt) karakterlere dönüştürür (yalnızca Doğu Asya yerelleri için geçerlidir).

8 = vbNarrow

Geniş (çift bayt) karakterleri dar (tek bayt) karakterlere dönüştürür (yalnızca Doğu Asya yerelleri için geçerlidir).

16 = vbKatakana

Hiragana karakterlerini Katakana karakterlerine dönüştürür (yalnızca Japonya için geçerlidir).

32 = vbHiragana

Katakana karakterlerini Hiragana karakterlerine dönüştürür (yalnızca Japonya için geçerlidir).

64 = vbUnicode

Sistemin varsayılan kod sayfasını kullanarak(Macintosh'ta bulunmaz) Unicode'a dönüştürür.

128 = vbFromUnicode

Unicode'dan sistemin varsayılan kod sayfasına(Macintosh'ta bulunmaz) dönüştürme yapar.

[LocaleID]

LocaleID değerini belirten
isteğe bağlı bir argüman.

Açıklamalar
* Bu işlev, küçük harf, büyük harf veya büyük harf arasındaki bir dizeyi dönüştürmek için kullanılabilir.
* Conversion değeri, yapmak istediğiniz dönüşümü belirten değerlerin toplamıdır.
* [LocaleID] boş bırakılırsa, sistem LocaleID kullanılır.

Örnek Kullanım
PHP:
Sub ExcelTurkey()
    MsgBox StrConv("büyük harf", vbUpperCase)
    MsgBox StrConv("küçük harf", vbLowerCase)
    MsgBox StrConv("yAZIM DÜZEni", vbProperCase)
End Sub

aputi

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Abdurrahman Pehlivan
Yeni konu açacaktım bu anlatımı buldum. Ben şöyle bir durumla uğraşıyorum. bir yazı içine başka hücrede yazan ismi otomatik dahil etmek istiyorum. bunu =D18&"....metin kısmı.... " şeklinde yaptım ama ben d18 hücresinden aldığım ismi aynı zamanda hem büyük harfe hemde kalın bold yazı şekline dönüştürmek istiyorum. bunu nasıl yapabilirim.

Üst Alt