• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Yazdırma işlemini pdf olarak yapma

yyhy

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Yılmaz YILDIZ
Kullandığımız excel dosyasından rapor olarak çıktı alıyoruz. Bunu normal yazıcıya gönderdiğimiz zaman tek tek dosyaları sırayla yazdırıyor fakat ben bu dosyaları tek bir pdf dosyası olarak çıktı almak istiyorum. Sanal Pdf yazıcısını kullandığım zaman dosyaları tek tek verdiği için program pdf yazıcıda tek tek ayrı olarak yazdırıyor. Dosyalar yaklaşık olarak 5000 - 7000 civarındadır. Bildiğiniz veya farklı bir öneriniz varsa sanal pdf yazıcısında gönderilen çıktıları önce biriktirecek daha sonra hepsini tek dosya halinde pdf olarak yazmak ve kaydetmek istiyoruz. Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• PdfYapExcel.rar
    30.1 KB · Görüntüleme: 3

KarıncaZ

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Zülfü YORULMAZ
Office Vers.
Office 365 TR
Merhaba
Tam anlamak için soruyorum. Matbu bir dilekçeniz yada formunuz var sanırım 2 isimli sayfa. Buradaki bazı kısımları sizin belirttiğiniz kriterlere göre değiştiriyor, Bunu da Veri sayfasına göre yapıyor. Her bir matbu formu da yazdırmak yerine bu formları alt alta sayfalar halinde PDF olarak saklamak istiyorsunuz.

Eğer sayfaları pdf olarak tek tek yazdırmak istiyorsanız şöyle bir kod deneye bilirsiniz
Kod:
Sub Pdf_Olarak_Kaydet_Kdm()
On Error Resume Next
For i = 1 To 3
yol = ThisWorkbook.Path
isim = Range("J13").Value 'Format(Range("B1").Value, "ddmmyyyy hhmm")
'isim2 = Range("A2").Value

With ActiveSheet.Range("A1:AE46")
.ExportAsFixedFormat _
Type:=xlTypePDF, _
Filename:=yol & "/" & isim & "_Kıdem.pdf", _
Quality:=xlQualityStandard, _
IncludeDocProperties:=True, _
IgnorePrintAreas:=False, _
OpenAfterPublish:=False '
End With
Next i
End Sub

Burada matbu bir form var, o formda ilgili alanları değiştirince form hazır hale geliyor ve formu istediğim isimle kaydediyor. İsterseniz daha sonra PDF leri birleştirme programlarını kullanarak birleştire bilirsiniz. kodu kullandığım örnek dosya ektedir. Sarı zeminli alanı değiştirince VR sayfasından veriler gelip form doldurulmuş oluyor. Filename:=yol & "/" & isim & "_Kıdem.pdf", _ kısmında sayfa isminin ne olacağını belirleye bileceğinizden istediğiniz sırada dosyaları yazdırmış olursunuz. Birleştirmekte daha kolay olur. Dosyaları bulmak ta.

İkinci bir yol olarak, Formları Excele alt alta gelecek şekilde kaydedersiniz ve oluşan yeni sayfayı tek seferde PDF olarak kaydeder siniz. Tabi belirttiğiniz kadar bir veri varsa excelin sınırına bağlı 1048576 satır yeterli gelirse bu yöntem işinizi göre bilir. buda yaklaşık 21.400 sayfa yapar

Her iki yöntem de işinizi görecektir.

Formun doldurulma mantığını anlatırsanız gerekli işlemleri birlikte de yapabiliriz.

Esenlikler dilerim. İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• ORNEK_DSY.xlsb
    19.7 KB · Görüntüleme: 4
Üst Alt