• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Alt Klasörlerden Resim Çağırma

SkyGod

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Yunus T.
Merhabalar,
Çalışmış olduğum kurumun görevim nedeniyle excel ile aşırı işim olmasa da kendim için kolaylık sağlayabilecek bir fikir geldi aklıma. VBA bilgim yetersiz olduğu için mümkün olabilir mi diye siz üstatlara sormak istedim.

Senaryo şudur; elimde ortak ağda bir ana klasör var ve bu klasörde sayılarla( mamül numarası) adlandırılmış alt klasörleri mevcut. Alt klasörlerin içinde en az 3 en fazlada 15 tane farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları mevcut.Acaba VBA'da ana klasörün içindeki alt klasörlere ait fotoğraflardan rastgele 1 tanesini çekecek veya ilk fotoğrafı çekecek ve excelde bunları o alt klasörün ismi ile sıraya koyabilecek bir makro yada VBA yazılabilir mi ? Veya klasördeki fotoğrafların hepsini çekip yan yana dizebilirse daha iyi olurdu ama herhalde olmaz sanıyorum.

Buradaki amaç sık şekilde eskiden üretilmiş ürünleri aramamız gerekebiliyor ve onlardan esinlenme yapabiliyoruz. Tek tek yüzlerce klasör içinden arayıp bulmak yerine hepsini tek bir yerde seri olarak kontrol etmek zaman kaybını azaltacaktır diye düşünmekteyim.
YT üzerinde bazı excel derslerine baktım benin amaçladığım tarzda uygulama bulamadım. Bilgim sınırlı olduğu için ben uyarlamasını yapamadım. Genelde de ücretli excel uygulamaları mevcuttu.
İlginiz ve emeğiniz için şimdiden tekrar tekrar teşekkür ederim.

Üst Alt