• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Alt sekmelere otomatik veri işleme

kutukak

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ibrahim kışlalıoğlu
Office Vers.
Office 2019 TR
Merhaba düzenli olarak hazırladığım tablo için yardıma ihtiyacım var.

yardım1.jpg

Tabloda üst sağ kısımda AX-BX-CX yazılı bölümlerin hepsi alt kısımda sekme olarak oluşturulmuştur.

Tüm veriler ana sekmede işlenmektedir. Ana sekmenin yanında bulunan örneğin: EX Sekmesinde bu tablonun aynısı bulunmakta fakat EX Sütunu altında bulunan kutucukları filtrelenmiş olarak ayarlıdır.

Soru: Ana tabloya diyelim A Grubuna yeni bir sekme eklediğimde ve bu sekmede EX sütununda kutucuk var ise yeni eklediğim veriyi alt sekmelere otomatik olarak eklenebilir mi? Eklenen veri kaynak biçimlendirmesi ve sıralamayı koruması gerekiyor.
Excel Dosyası:

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Tablonuzda bir miktar değişiklik yaptım. 2. ve 3. satırda birleştirilmiş hücreleri kaldırdım.
Ayrıca sayfa açma işlemi makro tarafından yapılmaktadır.
Filtreleme yi kullanmayın. (burada sayfa adına ait sütunda veri var ise ilgili sayfaya gönderiliyor.)
Deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• kutukak-sayfalara tasnifleme.zip
    64.7 KB · Görüntüleme: 4

kutukak

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ibrahim kışlalıoğlu
Office Vers.