• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım belirtilen sayı kadar satır eklemek

cemşir79

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Celal Kayaöz
Daha önce Excel depo sitesinden indirdiğim dosyayı kemdime uyarlamaya çalıştım ama olmadı sizlerden benim istediğim makroya tıkladığımda R5 hücresinde bulunan sayı kadar A11 den başlayıp hücrelerde bulanan formül veya değerlerinde içerisinde bulunduğu satrları R11 E kadar bir alt satıra ekleyeblirmiyiz şimdi örnek olarak 1 sayfa ekledim bu 81 il olacak şekilde ayarlanmasıdır.

Ekli dosyalar

• Sayi Kadar cogaltmak.xlsm
    20.5 KB · Görüntüleme: 6

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Ekte 2 makro var (satır yada aralık )
Hangisini kullanacaksanız butonu oluşturacağınız sayfalara taşıyın.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• cemşir79-Sayi Kadar cogaltmak.zip
    14.2 KB · Görüntüleme: 4

cemşir79

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Celal Kayaöz
Sayım muygun teşekkür ederim en altta birleştirilmiş satır varsa makro neden çalışmaz örneğin m-n sütunu imza için açtığımda makro çalışmadı. A11 sütununda formül var ve her makro çalıştığında A12 den sonra her satır eklendiğinde A13 ten sonra veriler sabit kalabilirmi2023-03-02_02-35-55.png

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Çoğaltılan satırlarda zaten formül var. (işlem zaten istenilen sayı kadar formül ve biçimlerin taşıması)
Bu nedenle;
Veri olan örnek dosya ekleyin ve dosya üzerinde istediğinizi tanımlayın.
Örn. İmza alanı çoğaltmadan hemen sonra mı? birkaç satır sonramı? hangi sütun altına kaç hüce birleştirilecek? vs.. vs..
İyi çalışmalar.

cemşir79

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Celal Kayaöz
Sayın muygun ilginiz için teşekkür ederim. dosyam ekte olup 81 il olacaktır kimine 3 satır kimine 70 satır kimine 100 satır olacak şekilde düşürürseniz sevinirim. 11 satırdan başlayıp r5 yazan sayı kadar eklenecektir

Ekli dosyalar

• Sayı kadar satır çoğaltmak.xlsm
    42.4 KB · Görüntüleme: 2

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Şehir sayfa verilerini , başlıklarını (gerekirse özel bilgileri değiştirerek) yükleyerek ekleyin. (en azından bir ile ait olanları)

cemşir79

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Celal Kayaöz
Eksik olan satırları eklemek

Ekli dosyalar

• Sayı kadar satır çoğaltmak.xlsm
    46.6 KB · Görüntüleme: 2

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Copy paste işlemini iptal ederek kodlarla verileri aldırdığım bu eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• cemşir79-Sayi Kadar cogaltmak-1.zip
    22.3 KB · Görüntüleme: 1

cemşir79

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Celal Kayaöz
Çok teşekkür ederim muygun. Benim düşündüğümünden daha ötesini düşünmüşsünüz size çok çok teşekkür ederim

Byyazar

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Eray YEŞİLYURT
Office Vers.
2010
Daha önce Excel depo sitesinden indirdiğim dosyayı kemdime uyarlamaya çalıştım ama olmadı sizlerden benim istediğim makroya tıkladığımda R5 hücresinde bulunan sayı kadar A11 den başlayıp hücrelerde bulanan formül veya değerlerinde içerisinde bulunduğu satrları R11 E kadar bir alt satıra ekleyeblirmiyiz şimdi örnek olarak 1 sayfa ekledim bu 81 il olacak şekilde ayarlanmasıdır.
Merhaba Umarım seni doğru anlamışımdır Bu makro, R5 hücresinde bulunan sayı kadar (örneğin 81) A11'den başlayarak hücrelerde bulunan formül veya değerlerinde içerisinde bulunduğu satırları R11'den E11'e kadar bir alt satıra ekleyecektir. Makro, 11. satırı seçerek, kopyalayarak ve yapıştırarak çalışır. For döngüsü, R5'te bulunan sayı kadar (örneğin 81) satırı tekrarlar.

Ekli dosyalar

• Yeni Metin Belgesi.txt
    356 bayt · Görüntüleme: 2

cemşir79

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Celal Kayaöz
burada tek satır ekleniyor sayın muygun daha önce paylaşmıştı fakat olmayınca muygun tekrar kodu revize edip paylaşmıştı işimi gördü

Üst Alt