• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Depo Stoğunu Proje İhtiyaçlarına Paylaştırma

Gamze

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Doğan
Arkadaşlar merhaba,

Depodaki stokları projelerin ihtiyaçlarına göre paylaştırmak istiyorum. Örneğin 500 adet ürüne ihtiyacım var stoğumda 300 adet ürün olsun 300 adet ürünü 500 adet ihtiyacım olan projeye atayıp 200 adet üret yazdırsın, diğer proje için stokta ürün kalmadığını diğer projenin karşısına belirtsin.

Bunun için hangi formülleri kullanmalıyım ve nasıl bir format oluşturmalıyım, yardımcı olursanız sevinirim,

Şimdiden teşekkürler.

ozkansabanci

Excel VBA Developer
Uzman
En iyi yanıt
7
Web sitesi
analistadam.com
Ad Soyad
Özkan Sabancı
Office Vers.
Microsoft 365 Apps for enterprise TR
Arkadaşlar merhaba,

Depodaki stokları projelerin ihtiyaçlarına göre paylaştırmak istiyorum. Örneğin 500 adet ürüne ihtiyacım var stoğumda 300 adet ürün olsun 300 adet ürünü 500 adet ihtiyacım olan projeye atayıp 200 adet üret yazdırsın, diğer proje için stokta ürün kalmadığını diğer projenin karşısına belirtsin.

Bunun için hangi formülleri kullanmalıyım ve nasıl bir format oluşturmalıyım, yardımcı olursanız sevinirim,

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

İterasyon yaparak bulabilirsiniz. Ekteki örneğimi inceleyebilirsiniz.
Örnekte; Proje ihtiyaç miktarı toplamı Stoktaki miktarın altına düştüğü durumda "Üret" mesajı verip kırmızı ile renklendiriyorum.

Fikir vermesi açısından bilginize sunarım.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• İterasyon.xlsx
    11.5 KB · Görüntüleme: 8
Üst Alt