• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Hedef ara işlevinde ki "sonuç hücre" kısmının değişkene bağlanması.

isaeksici

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
İsa Eksici
Merhaba Üstatlar,

Elimde, fazla mesai hesaplama ile ilgili bir tablom var, bu tabloda ;

Toplam mesai saatleri günlük olarak değişebiliyor ve buna bağlı olarakta mesai toplam ücreti de değişiyor.
Kişinin, aylık ücret tutarına göre (aylık ücret/30/7,5) saatlik ücretini bulup, yaptığı fazla mesai saatine göre hesaplamayı excel de basit bir şekilde yapabiliyorum.
Ancak ilgili kişinin, farklı bir programda fazla mesai hesaplaması yapılırken (bu programda aylık ücret tutarı farklı olduğundan), alması gereken mesai ücretine karşılık, girmem gereken mesai saatinin artması gerekiyor. Bu nokta da, mesai saatini ne kadar arttırırsam, ödenecek ücret tutarına tam ulaşabilirim, sorusunun cevabını otomatik olarak bulmam gerekiyor. Hedef ara işlevi sonuca ulaşıyor, ancak her defasında "sonuç hücre" kısmına manuel değer girmem gerekiyor ki bu da aşırı bir zaman gerektiriyor.
Örnek dosyayı ekliyorum, desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler. Not: AM3,AM4,AM5 hücrelerinde ki verilerin otomatik oluşması gerekiyor.

Ekli dosyalar

• fazla mesai takip çizelgesi 2021.xlsx
    12.1 KB · Görüntüleme: 4

azraep

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
Azra
Office Vers.
Office 2019 TR
AM3 hücresinin formülü