• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Makro konusunda yardım

Mert_0638

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mert atakan
Değerli üstatlar paylaşmış olduğum çalışma veri listemi şirket isimleri ve gruplarına göre masaüstündeki Liste isimli klasöre kaydediyor. Şuanki mevcut hali ile çalışıyor hiç bir sorun yok. Ancak listedeki S sütununda bulunan ŞİRKET başlığını ŞİRKET GRUPLARI yine S sütununda bulunan İŞLETME yazan kısımlarıda BRZ İŞLETME olarak değiştirdiğimde Diğer şirketleri listedeki duruma göre kopyalarken değiştirmiş olduğum BRZ İŞLETME olanların listelerini boş getiriyor. Bu neden olabilir acaba NOT: Şuan ki mevcut makronun çalışma prensibi İŞLETME şirketini gruplara ayırarak kopyalıyor diğerlerini ise gruplara ayırmadan sadece şirket ismi adı altında kopyalayarak Liste klasörüne gönderiyor. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• DENEME (4).xlsm
    44.1 KB · Görüntüleme: 2

şahin

Yeni Üye
En iyi yanıt
1
Ad Soyad
sahin
SQL alan ismi "Şirket" olarak tanımlı olduğu için excel sayfasında değişiklik yapacaksanız SQL dede alan isimlerini düzeltmelisiniz yani kod excel tablosunda başlık neyse kod kısmındada aynı olamak zorunda, excel de ŞİRKET GRUPLARI olarak değiştiğinde kod kısmındada [ŞİRKETLER] >>> [ŞİRKET GRUPLARI] olarak değiştirin...

Mert_0638

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mert atakan
SQL alan ismi "Şirket" olarak tanımlı olduğu için excel sayfasında değişiklik yapacaksanız SQL dede alan isimlerini düzeltmelisiniz yani kod excel tablosunda başlık neyse kod kısmındada aynı olamak zorunda, excel de ŞİRKET GRUPLARI olarak değiştiğinde kod kısmındada [ŞİRKETLER] >>> [ŞİRKET GRUPLARI] olarak değiştirin...
Sayın şahin başlığı ŞİRKET GRUPLARI olarak hem veri listesinde hemde kod kısmında revize ettim buralarda sıkıntı yaratmıyor Ancak S sütununda ki şirket isimlerinden İŞLETME şirketini BRZ İŞLETME yaptığımda başlık olarak gruplara ayırıp masaüstündeki Liste isimli klasöre kopyalıyor. Buraya kadar sıkıntı yok. Ancak BRZ İŞLETME isimli şirketin listeleri boş geliyor. Ayrıca makro kısmında İŞLETME yazan kısımlarıda BRZ İŞLETME olarak revize ediyorum. Sanırım kod tek İŞLETME yazan kısımlarda tek kelimelik olarak yazılmış. Buna çare bulamadım. Ondan veri listesinde bulamıyor sanırım.

şahin

Yeni Üye
En iyi yanıt
1
Ad Soyad
sahin
eklememişim.......

Ekli dosyalar

• liste.rar
    123.5 KB · Görüntüleme: 6
Üst Alt