• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım ne tür bir database sistemi önerirsiniz?

incsoft

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ufuk İNCE
Office Vers.
Office 2019 Professional
Arkadaşlar ekteki örnekte olan dosyamdaki verileri her ayın tüm günlerinde ve 12 ay boyunca başka bir dosyada depolayarak hangi ay hangi tezgahda ne hangi tipler yapılmış,kaç adet ayar,ne kadar üretilmiş gibi verileri sonradan özet haline getirmek ya da otomatik hesaplama haline getirmek istiyorum. Şuan da kullandığım formüllü dosyalar vardır ancak her ayı 31 gün kabul eder , günlükte tezgah sayısı x tutulan veri = 756 kabul eder ve yılı da 365 gün kabul edersek 275.940 veri üzerinde arayıp bulma,hesaplama gibi işlemler yaptığından ve aynı dosya server üzerinde birçok bilgisayarda kullanıldığından dolayı çok yavaş işlemektedir. Bunun için başka ne gibi önerileriniz olabilir? Bu sadece bir örnek olup çok daha detaylı haldedir.

Ekli dosyalar

• OCAK2022.xlsx
    17.3 KB · Görüntüleme: 2
Üst Alt