• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Uygulama Sayfalar Arası Veri Aktarımı

Mcexrem

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ekrem K
Office Vers.
Office 365 64 Bit TR
Merhabalar üstadlar,

Dosyamın çalışma sisteminden bahsetmek istiyorum.

Farklı bir dosyadan kopyalanan verileri BORDRO sayfasına yapıştırıyorum. Daha sonra BORDRO_ISLEMLERI makrosuyla sayfanın düzenini yapıyorum. (Boş satırları silme gibi vs. tabi bir de kod OZLUK DOSYASI’nda bu personellerin bilgilerini bulamadığı için hata vermektedir ama bilgileri doldurduktan sonra düzelmektedir.)

Sonraki aşamada OZLUK_DOSYASI_Yeni_Personel_Ekleme makrosuyla OZLUK_DOSYASI sayfasına listede olmayan personelleri BORDRO sayfasından ekleyerek ÖZLÜK DOSYASI E sütunundaki ilgili satıra “Yeni” yazmaktadır. Yeni eklenen personellerin tüm bilgilerini doldurduktan sonra BORDRO ISLEMLERI kodunu tekrar çalıştırarak HALKBANK ve BES TAHSILAT sayfalarına veri aktarmaktayım.
Sizlerden ricam BES GİRİŞ sayfasında bulunan LİSTELE butonu vasıtasıyla Yeni eklenen personelleri bilgileriyle sayfaya aktaran BORDRO İŞLEMLERİ makrosunu düzeltmenizdir. Biliyorum kodu düzeltmek kodu yazmaktan daha meşakkatli bir iş ama gerekirse kodları yenilemeniz rica olunur.

Özetle talebim; Özlük Dosyasına "OZLUK_DOSYASI_Yeni_Personel_Ekleme" makrosuyla eklediğim aynı personelleri BES GİRİŞ sayfasına bilgileriyle aktarmak istiyorum.

Yardımlarınız için teşekkür eder hayırlı Ramazanlar dilerim.

Aktarılamayan BES GİRİŞ sayfası sütunları: A-D-E-F-N-P-V. Sayfadaki diğer sütunlardaki veriler sabit verilerdir. Hiçbir işlem uygulanmayacaktır.

Yazılan kişisel veriler rasgele rakamlar olup gerçeği yansıtmamaktadır.

Ekli dosyalar

• TEST.xlsm
    306.7 KB · Görüntüleme: 7

Mcexrem

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ekrem K
Office Vers.
Office 365 64 Bit TR
Yardım edebilecek var mı acaba?