• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım UserFormda Kaydet Değiştir Sil Listboxta Veri Süz Yazdır

hayalibey

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mahmut YILDIZ
Office Vers.
Ofis 2016 TR 64 Bit
Arkadaşlar inanın çok uğraştım ama oldukça zorlandım yapamıyorum. Yardim ederseniz cok sevinirim . Bu dostaya cok ihtiyacim var parca parca ihtiyacim dogrultusunda olusturmaya çalışıyorum. Yardimi dokunan herkesten Allah razı olsun.

Giriş için
Kullanıcı adı 1
Şifre 1

Kullanıcı gidişinden sonra excel saklanip Ana Menu formu açılması gerekiyor

Ana Menu formunda Kayıt işlemleri tiklaninca
Kaydet Değiştir Sil formu açılacak burda kaydet değiştir sil yapilacak ve labelde gorunecek labelde tiklaninca üstte değişiklik için çıkcak sil tuşuna basınca emin misiniz yazip onaydan sonra silecek TÜM ISLEMLERI EXCELDEKI VERİ SAYFASINA YAPACAK. Her sicilden sadece bir tane olabilir ve tüm alanlar doldurulmak zorunda

Pasif Personel işlemleri tiklaninca
Pasif Personel formu açılacak burdaki kaydet butonuna basılınca
Pasif Personel Kayıt formu açılacak ve
Personel bilgileri kısmındaki bilgileri VERİ sayfasından sicili-rütbesi-adı soy adı birleşik (123457-Komiser-CELAL AYIK şeklinde) olarak çekecek ama Pasif Personel Kayıt formundaki bilgileri girince HAVUZ sayfasındaki ilgili yerlere basacak ama sıra no sicil ad soyad vb ayrı ayrı yazacak Kaydet tuşuna basınca
Yine tarih kısımları takvim şeklinde olacak . Kaydedilen kişiye ait 5 adet her türden dosya kaydetmeye izin verecek düğme yapamadığım için texbox koymak zorunda kaldim

Pasif Personel formunda kaybedilenler labelde görünecek labelde tıklayınca sil ve düzeltme yapılacak yukarı kısımda süzme işlemi olacak tarih kısımları takvim şeklinde olacak tarama evrak kısımları da labelde gözükecek
Pasif Personel formunda bir kişi sayısız yazılabilir çünkü birden fazla rapor izin dış görevi olabilir

Exceli göstermek için şifre isteyecek
Benim elimden gelen bu daha güzel fikri olan varsa Allah icin yardim etsin

Ekli dosyalar

• PBS.xlsm
    118.1 KB · Görüntüleme: 44

hayalibey

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mahmut YILDIZ
Office Vers.
Ofis 2016 TR 64 Bit
Taranmış dosyaların kaydedileceği yeri de PBS sayfasındaki A2 hücresinden cekse

Tüm Labellerde süzdükten sonra veya hic suzmeden toplu çentikle labellerde secim yapip silme olsa

hayalibey

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mahmut YILDIZ
Office Vers.
Ofis 2016 TR 64 Bit
Pasif Personel Kayıt formunda aynı taranmış bir veya birden falza evrakı (tiff jpeg pdf word excel ) tarih girişlerini yaptıktan sonra birden fazla Personel aynı anda kaydetsem ve tekli kayıt mı toplu kayıt mı diye bana sorsa çoklu kayıtta en kaydederken toplu işlem yaptığım Personeli gösterse

Bir de yazmayı unuttum tüm Labellerde sıra numarasını otomotik verip labelleri veya panellerde süzülen verileri excel word pdf ye çevirip excel sayfasındaki PBS sayfasının a1 hücresindeki yola kaydetse labellerde ön izle ve yazdır olsa mümkün olur mu acaba

Üst Alt