• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım VBA ile bir listeden çoklu tercihe göre veriyi getirme

Emrah

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Emrah Kostak
Office Vers.
Office 2013
Selamlar,

Yıllar önce bir yerde izleyip uyguladığım şeyi şimdi yapamıyorum. Aynı videoyuda şimdi bulamıyorum. :(
Özetle Ekteki dosyada göreceğiniz üzere hayvan bilgileri ve hareketlerini kayıt altına aldığım veri tabanı mevcut.
Menü sekmesinde ise hayvan bilgilerini bulabileceğim bir macro oluşturdum. Hayvan bulup seçtiğimde hayvana ait kesin bilgileri alt tarafa getiriyor.

hemen altına da hayvana ait istediğim seçeneklerle bilgilerini özetle getirmesi. Zaten tuşları onun için koydum.
Tabi üst tarafta hayvana ait isim soyisim vs. geliyor. Bu sebeple hayvanların ( Tümü, Doğum, Sağlık ) gibi bilgilerini getirirken gereksiz sütünları getirmesin.

Örneğin sağlık tıklayınca sağlıkla ilgili satır bilgileri gelsin, fakat istenilen sütünlar ile.
yada sağlık dan sonra tümü nü tkladığımda tüm veriler gelsin, yine istenilen sütünlar ile.
Tümü haricinde tıkladıklarımı ekrana koşullara göre getirsin.tarih sırasına göre.

Ekteki dosyada Tümü onay kutusuna birsey yaptım ama. gerisini getiremiyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Hayvan Bilgileri.xlsx.xlsm
    87.9 KB · Görüntüleme: 4
Üst Alt