• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Vba ile hafta numarasi

gurbetci

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
islam sen
Office Vers.
365
Sevgili forum

PDF butonlu bir excel sayfam var. sayfanın kendisinde iso.week numarası işe yarıyor, sadece pdf butonu ile pdf olarak kaydetmek istersem, hafta numarasıni yanlış kaydediyor pdf ismi olarak. Biri bakabilir mi? +1 hafta sayısı veriyor yani 3 olması gerekiyorsa 4 veriyor

Ekli dosyalar

• Test PDF Haftanumarasi.xlsm
    21.8 KB · Görüntüleme: 6

tahir

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
tahir inanır
Office Vers.
office 2016 ev ve öğrenci
Aslında sayfa adında verilen hafta sayısı doğru olan. iso.week formülü yanlış saymış o yüzden eksik oluyor veya size göre fazla.İstediğiniz şekilde olması için, eğer veriyi tablo içindeki iso.week 'ten almasını isterseniz ilgili kod bloğunu;

Filename:=Path & "\" & Year(Range("c5")) & "-" & "week" & "-" & Range("D5") & " " & sName & " .pdf", _
openafterpublish:=True

bu şekilde yapabilirsiniz .
Eğer eskisi gibi C5 hücresini kullansın isterseniz de;

Filename:=Path & "\" & Year(Range("c5")) & "-" & "week" & "-" & Format(Range("C5"), "ww", vbMonday) - 1 & " " & sName & " .pdf", _
openafterpublish:=True

şeklinde yapabilirsiniz.

Üst Alt