Yardım Süre/Saat/Dk Hesaplaması Hakkında Yardım

skaan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Süleyman Kaan Aksoy
Merhaba;
Raporumda Süre/Saat/Dk hesaplaması yapmak istemekteyim. Kullanmış olduğumuz özel yazılım programından almış oldugumuz
onaylama süreci adı altında zaman bilgileri bulunmakta. Bu raporda gelen bilgilerden bazı zaman ile ilgili süreleri hesaplatabiliyorum ancak
bazı verileri bu formül ile hesaplatamıyorum. Bu formülü nasıl geliştirebilirim bütün satırları hesaplatabilmem için..
Raporumda Süre/Saat/Dk hesaplamasını yağabilmem için yardımcı olmanızı rica ediyorum. nasıl bir formul yazmalıyım ki
hesaplamayı bütün satırlarda düzgün yapabileyim.. Yardımcı olmanızı rica ediyorum. Örnek dosyam ektedir.

Saygılarımla;
Skaan

Ekli dosyalar

ozkansabanci

Excel VBA Developer
Uzman
En iyi yanıt
2
Web sitesi
www.ozkansabanci.com
Ad Soyad
Özkan Sabancı
Rapordaki değerler böyle olduğu sürece işiniz zor görünüyor? Değerlerin içerisinden bir desen yakalayıp makro yapılabilir ancak şu anda tüm şartları bilmek imkansız.

İyi Çalışmalar dilerim

skaan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Süleyman Kaan Aksoy
Şartlar örnekteki gibi olacaktır.. Farklı bir şart yada format düzen olmayacaktır. Örnege göre çözüm bulunamaz mı acaba ?

SKaan

ataköylü-59

Yeni Üye
En iyi yanıt
1
Ad Soyad
A.Rıza Günay
Sayın skaan,
Sayfanızın B sütununa baktım verileriniz üç türden oluşuyor. Sanırım bunlar Dakika : Saniye şeklindedir. Ancak bu sayıları ilave sütun kullanarak hepsini aynı biçimli hale getirdim. Ve sizin formülünüz şimdi hepsini hesaplayabiliyor. Sanırım olmuştur. Ancak gelen veriler daha farklı olursa formülünüz yine doğru sonuç üretmeyecektir.

Ekli dosyalar

Üst Alt