• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Tablodan Veri Çekme

aytaçbatur

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
aytaç batur
Office Vers.
Office 2016
Herkese merhabalar,

Elimde yaklaşık 57000 satırlı bir veri var, bu veri bir iş yerinde çalışan personelin atamalı olarak nerelerde çalıştığını ve atamalı olarak çalışırken geçici olarak görevlendirildiği yerleri göstermektedir. Kişiler için satır sayıları sabit değildir, kimi kişilerde 50 satır mevcut kimisinde 15 satır. Görev yeri (C) sütunu kadro ismi olması nedeniyle çok uzun veriler içerdiği için H sütununda formülle özetledim. Bana sorgu sayfasındaki personelin kırmızı birimde atamalı olarak çalışırken gitmiş olduğu yurt içi ve yurt dışı görevlerin görev süresi toplamı gerekmektedir. İşyerindeki bilgisayarlarda güvenlik nedeniyle makro çalışmamaktadır. Nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Ekli dosyalar

• görev süreleri.xlsx
    12.8 KB · Görüntüleme: 4

hmdemir

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mehmet Demir
Office Vers.
Office 2010
Umarım işinize yarar.

Ekli dosyalar

• görev süreleri.xlsx
    12.9 KB · Görüntüleme: 2

aytaçbatur

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
aytaç batur
Office Vers.
Office 2016
Teşekkür ederim ilginiz için ama sonuçlar hatalı, sonuçların resimdekiAdsız20.png gibi olması gerekiyor.

hmdemir

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mehmet Demir
Office Vers.
Office 2010
Örnek tablonuzda Ahmet, Mehmet veya Mustafa'nın Kırmızı İftaiye "YURT İÇİ GÖREV" veya "YURT DIŞI GÖREV" çalışma süresi yok. ben sonuçları denemek için değiştirdim, farklı çıkabilir. Üçünün "ATAMA" görev durumuna göre çalışma süreleri var.

aytaçbatur

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
aytaç batur
Office Vers.
Office 2016
Örnek tablonuzda Ahmet, Mehmet veya Mustafa'nın Kırmızı İftaiye "YURT İÇİ GÖREV" veya "YURT DIŞI GÖREV" çalışma süresi yok. ben sonuçları denemek için değiştirdim, farklı çıkabilir. Üçünün "ATAMA" görev durumuna göre çalışma süreleri var.
Örnek tablodaki boş satırları bulmak sıkıntı benim için, gittiği yurt içi veya yurt dışı görevi hangi birimde atamalı iken gittiğini bulmam gerekiyor, boş satırları "Kırmızı Birimde Atamalıyken Gitmiş" veya "Diğer Birimde Atamalıyken Gitmiş" şeklinde doldurduktan sonra tablo bir şekilde dolar.

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Alternatif makro çözümlü eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• aytaçbatur-görev süreleri.zip
    16.9 KB · Görüntüleme: 3

aytaçbatur

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
aytaç batur
Office Vers.
Office 2016
Merhaba;
Alternatif makro çözümlü eki deneyin.
İyi çalışmalar.
Sizi uğraştırdım kusura bakmayın, şarta uymayan deneme amaçlı çoğalttığınız veri benim zaten bulmak istediğim veri, size şöyle anlatayım,

Ahmet'in 6,7,8,10,11,15 (Yurt İçi/Yurt Dışı) sıra numaralı geçici görevini, yine ahmet üst satırlarda atamalı (1,2,3,4,5) çalıştığı hangi görev yerinde gittiğini bulup, sorgudaki yerlere işleyebilmem lazım.

aytaçbatur

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
aytaç batur
Office Vers.
Office 2016
HENÜZ SONUCA ULAŞAMADIM SORUYUDA EKİNİDE SADELEŞTİRDİM YARDIMCI OLURSANI SEVİNİRİM

Elimde Office 2021 versiyon uyumunda bir excel tablosu mevcut, 5000 satırlı ve 6 sütunlu, A sütunda sıra numarası, B sütunda personelin kimlik numarası, C görevin türü "DAİMİ" veya "GEÇİCİ" mi olduğu, D sütununda C sütundaki belirtilen geçici veya daimi görevin başlangıç tarihi, E sütununda C sütundaki belirtilen geçici veya daimi görevin bitiş tarihi, F sütununda gidilen "DAİMİ" görevin “KIRMIZI BİRİM" demi yoksa "YEŞİL BİRİM" demi olduğu yazmaktadır. Personel DAİMİ görevdeyken GEÇİCİ görevlere gitmektedir. Bir kimlik numaralı personelin gittiği GEÇİCİ görevi, yine aynı kişinin hangi DAİMİ görevde gittiğini bularak, bulduğu o DAİMİ görevin F sütununda yer alan birim bilgisini GEÇİCİ görevin hizasında G sütununa yazacak bir formül gereklidir.

Ekli dosyalar

• GÖREV SÜRELERİ.xlsx
    11.1 KB · Görüntüleme: 4
Üst Alt