• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım aynı verilerin karşısına aynı rakamları yazma

radyocu

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ali adaş
merhaba arkadaşlar excelde bi sronum var aynı yazan hucrelerın karsı hucresıne aynı sayıları nasıl gırebılırım

ahmet 45
ali 50
ahmet 45
mehmet 18

gibi

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
Merhaba,
İsteğinizi örnek dosya üzerinde belirtip ekleyin.

KarıncaZ

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Zülfü YORULMAZ
Office Vers.
Office 365 TR
Merhaba

Anladığım kadarıyla Hücreye Ahmet yazınca karşısına hep 45 yazsın, Mehmet yazınca karşısına hep 18 yazsın, Ali yazınca da hep 50 yazsın.

Eğe böyle ise;
Öncelikle bir sayfaya ismi VR olsun listenizi yazın. A sütununda isimler, B sütununda rakamlar olsun.
İşlemi gerçekleştireceğiniz sayfada da isimler örneğin B sütununda yazsın rakamlar C sütununa gelsin. Bu varsayımlar ile C sütununa yani sayıların gelmesini istediğiniz sütuna şu formülü yazın
Kod:
=DÜŞEYARA(B2;VR!A2:B20;2;YANLIŞ)
Formüldeki
B2 ; İşlem yapacağınız sayfadaki ismin yazılı olduğu hücre
VR!A2:B20 ; İsim ve karşılık gelecek rakamların yazılı olduğu sayfa ve hücre aralığı
2 ; İsim ve Rakamdan oluşan listede, İsmin yanındaki ikinci sütundaki veriyi getirmek için kullanılan sabit.
YANLIŞ ; Tam eşleşme olursa değer getirmesi için

Umarım faydalı olur.

Üst Alt