• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Başka Hücreye göre değer yazdırma

aputi

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Abdurrahman Pehlivan
Benim dosyamdaki C20 hücresindeki değeri B21 hücresine göre belirlemek istiyorum. B21 hücresinde düşey arama formülü ile seçimime göre değişik 4 farklı eğitim konuları çıkıyor.
Benim istediğim B21 de temel eğitim seçilince, C20 de GENEL KONULAR yazsın. yada bunu farklı bir hücreden de çekebilir. Anlatabildim mi durumu emin de değilim aslında. Yardımcı olursanız çok sevinirim

azraep

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
Azra
Office Vers.
Office 2019 TR

bu koudaki örneğe baakrmısını işinize yarayabilir mi?

aputi

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Abdurrahman Pehlivan
Dediğiniz duruma baktım. O benim istediğim değil. o açılır listeden verileri çekme yapmış. Elle seçim yaparak. Bendeki durum; birazdaha karışık formüllerle dolu dosyaya bir formül daha ekleyerek olacak.
SERTİFİKA SEKMESİNDEKİ YUKARI AŞAĞI OK LARA BASTIKÇA BİLGİLERİN BAZILARI " SERTİFİKA BİLGİLER" SEKMESİNDEN GELEREK OTOMATİK DEĞİŞİYOR. "SERTİFİKA SEKMESİNDEKİ" 1-2-3-4 YAZAN YERDEKİ TARİH ÖNCESİ HÜCRELERE, ALT KISIMDAKİ EĞİTİM KONULARINA GÖRE BAŞLIKLAR YAZILSIN İSTİYORUM. 1. NUMARALARI YERİN İSMİ B21'e GELEN EĞİTİM KONUSUNUN BAŞLIĞI OLACAK.
BUNU YAZARAK ANLATMAKTA NE ZOR.

Ekli dosyalar

• ÇALIŞMA.rar
    280.1 KB · Görüntüleme: 6

aputi

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Abdurrahman Pehlivan
=EĞER(G21=Sayfa1!A1;"TEKNİK KONULAR";EĞER(G21=Sayfa1!A2;"GENEL KONULAR";EĞER(G21=Sayfa1!A3;"SAĞLIK KONULARI";EĞER(G21=Sayfa1!A4;"YÜKSEKTE ÇALIŞMA";""))))

OLAYI BU FORMÜLLE İSTEDİĞİM HALE GETİRMEYİ BAŞARDIM

Üst Alt