• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Bir kişiye ait tüm toplamları bulma

Nadir

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Nadir
Office Vers.
Office 2019 TR
İyi akşamlar...
Bir kişiye ait diğer sayfadaki tüm toplamları tek formül ile toplatmak..
Resimde örneğin Ali 1'e ait aynı satır başlıklı toplamları ayrı bir yerde toplatmak istiyorum.
C ile M sütunu, D ile N sütunu gibi..
1579714856267.png

Ekli dosyalar

• 1579714633212.png
    1579714633212.png
    52.3 KB · Görüntüleme: 7

KarıncaZ

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Zülfü YORULMAZ
Office Vers.
Office 365 TR
Merhaba
Her sayfanın aynı hücresini toplatacaksanız
=TOPLA( tıkdan sonra ilk sayfayı seçin, SHİFT tuşuna basılı tutarak Son Sayfası tıklayın ardından hangi hücreyi toplayacaksanız o hücreyi seçin ve Parantezi kapatın. Seçtiğiniz sayfalardaki aynı hücreleri toplayacaktır.

Sayfa sayınız az ise ve verilerin sırası değişiyorsa yani Ali 1 bazen birinci bazen beşinci kişi oluyorsa her sayfa için ETOPLA formülünü kullanmanızı tavsiye ederim.

Sayfalar çok, veriler ve başlıkların sırası değişiyor ise VBA kodları ile de toplam alına bilir. Örnek dosya yüklerseniz inceleriz.

Ekte farklı sayfaları tek bir sayfada toplayan bir makro çalışması mevcut. İnceleyiniz.

Esenlikler dilerim. İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 10_Puantaj_Yeni.xls
    107 KB · Görüntüleme: 8
Üst Alt