• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü Bir tablodan başka bir tabloya otomatik veri çekebilme.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cumhuryildirimm

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Cumhur Yıldırım
Office Vers.
Office 365 TR
Öncelikle herkese selamlar. Elimde iki adet tablo bulunmakta. Bir tabloda verilerim (Kişilere ait özlük bilgileri), diğer tablo ise bu bilgileri çekmek istediğim alan. Manuel olarak yazmaktansa bunun bir yolu olduğuna ve buradaki değerli hocalarımızın yol göstereceğine inanarak başlığı oluşturuyorum. Finalde ulaşmak istediğim sonuç ise formülle birlikte istediğim kişinin sıra numarasına göre 2.tablomda otomatik listeleyebilmek ve bu listenin çıktısını almak. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Herkese iyi forumlar dilerim

Ekli dosyalar

• liste.xlsx
    35.6 KB · Görüntüleme: 2
  • tablo2.xlsx
    9.8 KB · Görüntüleme: 2

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Her iki dosyanızda (ofis 2003 üzeri bir versiyonda oluşturulmuş) .xlsx olduğu için çalıştığım versiyonda dış veri alamam.
Bu nedenle liste sayfanızdaki verileri ekli uygulamada data sayfasına manuel yerleştirirseniz sonuç alabilirsiniz.
Yada 2007 ve üzeri versiyon çalışan bir arkadaşın çözüm üretmesini bekleyin.
Ekteki zipli dosyayı açın. Klasörü nereye konumlandırdıysanız cumhuryildirimm-tablo2.xls dosyasınıda aynı yere (klasörün içine değil) konumlandırarak deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• cumhuryildirimm.zip
    73.6 KB · Görüntüleme: 8

cumhuryildirimm

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Cumhur Yıldırım
Office Vers.
Office 365 TR
İlginize teşekkür ederim. Tam olarak istediğim gibi oldu, yarım yamalak tarifime rağmen. Ellerinize, emeğinize sağlık iyi çalışmalar diliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt