• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Bir word tablosunu farklı word tablosuna dönüştürmek

hadromer

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ömer
Office Vers.
Office 2019 TR
Merhaba,
belirli bir formatta hazırlanan ve farklı sınıflara ait farklı sayıda ders sayısından oluşan ders programı tablolarım var. Hücre içindeki verilerde dersin adı, dersin hocası, derslik adı, gibi bilgiler var. Ben bu tabloları "yeni" adlı dosyadaki formata göre dönüştürmek istiyorum. Eski adlı dosyamda saatler sol sütunda, günler ilk satırda iken yeni formatta günler solda ve saatler üst satırda.
Ancak bazı kurallar var.
1-) Eski formatta dersler her saat için ayrı ayrı yazılmış durumda. Yeni formatta tekrar eden ders sayıları teke düşürülüp hücreler birleştirilerek tek hücrede göstermek istiyorum.
2-) bazı sınıflarda aynı gün ve aynı saatte 4-5 ders olabiliyor (bir hücrede 4-5 farklı ders). Bu durumda yine her ders için 1 numarada yer alan işlemler tekrarlanacak. ek olarak birleştirilen hücre ders sayısı kadar yatay bölünerek dersleri alt alta göstermek istiyorum.
3-) Her tablonun satır ve sütun sayısı sabit ancak her sınıfın ders sayısı birbirinden farklı.

Bu durumda word'den word'e aktarım mı daha kolay olur yoksa excel'den word'e mi ? eğer excel'den worde aktarım daha kolay olursa verilerimi excel formatında da kaydedebilirim.

Örnek dosyalar ektedir. Eski adlı tabloda bahsettiğim durumlar ile ilgili örnek dersler yazıp özel olarak renklendirdim. Yeni adlı dosyada da o renkte ki durumu nasıl görmek istediğimi belirttim.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• eski.docx
    17.7 KB · Görüntüleme: 1
  • YENİ.docx
    16.4 KB · Görüntüleme: 1
Üst Alt