• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü Excel Formülleri Hakkında Bir Soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enginbonaparte

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Engin Ercan
İyi forumlar, öncelikle giriş seviyesi bir bilgiye sahibim ufak bir konuda sizden yardım isteyeceğim...Yüklemiş olduğum Excel formatında isim ve soy ismine verdiğim numarayı tablodaki günlere ait saat sütununa yazdığımda otomatik olarak isim, soy isimi yazacak formül nedir rica etsem bana anlatabilir misiniz ?...Askeriyede yazıcıyım ve nöbet programı yapmamı istediler bende böyle bir format düşündüm ancak Excel bilgim yetersiz olduğu için size danışmak istedim, yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürlerimi sunar, hayırlı günler dilerim.

Ekli dosyalar

• NÖBET.xlsx
    14.4 KB · Görüntüleme: 4

ozkansabanci

Excel VBA Developer
Uzman
En iyi yanıt
7
Web sitesi
analistadam.com
Ad Soyad
Özkan Sabancı
Office Vers.
Microsoft 365 Apps for enterprise TR
İyi forumlar, öncelikle giriş seviyesi bir bilgiye sahibim ufak bir konuda sizden yardım isteyeceğim...Yüklemiş olduğum Excel formatında isim ve soy ismine verdiğim numarayı tablodaki günlere ait saat sütununa yazdığımda otomatik olarak isim, soy isimi yazacak formül nedir rica etsem bana anlatabilir misiniz ?...Askeriyede yazıcıyım ve nöbet programı yapmamı istediler bende böyle bir format düşündüm ancak Excel bilgim yetersiz olduğu için size danışmak istedim, yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürlerimi sunar, hayırlı günler dilerim.

Merhaba,

Sorunuza makro ile çözüm ürettim. İlgili kişiye ait numarayı yazınca otomatik olarak ismini dolduracaktır.

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• NÖBET.xlsm
    17 KB · Görüntüleme: 14

enginbonaparte

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Engin Ercan
Çok teşekkürler, yarın bölük binasına gectigimde inceleyeceğim, ilginize tekrar tekrar teşekkür ederim sağ olun 😊

ozkansabanci

Excel VBA Developer
Uzman
En iyi yanıt
7
Web sitesi
analistadam.com
Ad Soyad
Özkan Sabancı
Office Vers.
Microsoft 365 Apps for enterprise TR
Çok teşekkürler, yarın bölük binasına gectigimde inceleyeceğim, ilginize tekrar tekrar teşekkür ederim sağ olun 😊

Rica ederim. Hayırlı teskereler dilerim şimdiden.

NOT: Bende yazıcıydım askerliğimde :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt