• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım EXCEL Süper Hızlı Formül Hesaplama

hadiordan003

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mehmet İlhan
Herkese Merhaba. Yaklaşık 100 bin satırdan ve 20 kadar yan pencereden oluşan bir excel (2010) dosyam var (xlsx). Çok sayıdaki formülden dolayı hesaplama yaklaşık 30 saniye sürüyor. Bilgisayarım Core i5 işlemci 512 MB Ekran. Acaba Ekran kartını kullanarak bu işlem süresini kısaltma şansım varmı?
2.si çok sayıda makro oluştursak (örn: 500 adet) ne olur?
3. sü; artık excelden kurtulup, örneğin Accesse mi taşısam verilerimi.
Sorun şu ki tablolarımı bölmek istemiyorum. Tek dosya ve tüm içerikler göz önünde olsun istiyorum.
Dükkana ait tüm işlemler bu dosyada çünki.
Excel dışında tabela proğramı varsa ona da açığım.

Ekli dosyalar

• zzzzzz.png
    zzzzzz.png
    47.1 KB · Görüntüleme: 17

Nevzatkocas

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Nevzat kocas
Bu kadar veri için Access kullanmanızı öneririm. Hem daha güvenli olur hemde daha hızlı. Verilerin tamamı Access de olsun istediğiniz gibi kayıt raporlamayı vs. Excel den yapabilirsiniz.

dead001

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
osman bektaş
Hesaplama seçeneklerini elle yapın . Vba kodların sonuna hesapla kodu yazarak işlem hızlana bilir .Ne işlem yaptırıyorsunuz bilmiyorum ama ben sayfalar arası veri aktarımı ve hesaplama çok uzun süre aldığı için bu yolu kullanıyorum iyi günler

Üst Alt