• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Excele Ayrı Ayrı Girilen Tüm Değerlerin Tek Bir Hücrede Toplanması

t3qnee

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Enes Tekneci
Office Vers.
2019
Book1 - Excel 14.06.2021 15_30_01.png
Selamlar,

Fotoğraftaki gibi bir YKS'ye hazırlanan öğrenciler için öz değerlendirme projesi hazırlıyorum. Yandaki menüde dropdown menüden konuyu seçip diğer verileri girdikten sonra yandaki tabloda verilerin gözükmesini ve öğrencilerin kendilerini tablo üzerinde conditional formatting, sort of, charts gibi özelliklere makro ile rahat kullandırıp kişilere kendileri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Asıl sorum şu şekilde:
İki tarafta konular eşitse değerleri direkt ataması için bir if fonksiyonu atadım. Örnek: =EĞER($B$3=K4;$D$3;0)
Ama bu sefer menüdeki veriyi değiştirdiğimde tablodaki veriler kayboluyor veya değişiyor.
Ben menüde her veriyi girip bir butona basıp tabloya konuya göre değerin girilmesini ve tekrar tekrar veri girdiğimde eski veri ile toplanmasını istiyorum.

Bunu hangi makro ile yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Bu proje benim için çok anlam ifade ediyor, Teşekkürler.

azraep

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
Azra
Office Vers.
Office 2019 TR
örnek dosya olsaydı iyi olurdu ama soldaki kısıma bir düğme ekleyip orada girdiğiniz verileri sağ tarafa atayacak bir makro yapmanız gerekli formülle her zaman değerler değişeceği için doğru yerlere girmez eskiler silinir.

Üst Alt