• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Farklı Kriterlere Göre En Çok Tekrar Eden Değerleri Bulup Yazdırma

J'DORE

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
OĞUZHAN BOZKURT
Merhaba kıymetli arkadaşlar,

Bu konu hakkında çokça araştırma yaptım düşeyaradır, en çok olan çoktur vs. bir türlü istediğim sonucu elde edemedim ve sizin değerli yardımlarınıza başvurma kararı aldım.

Problemim şu şekilde;

Excelde bir sayfada farklı kriterlerden bir milyonlarca veri var ve benim amacım her bir kriterden en çok tekrar eden değeri bulup başka bir sayfada aynı kriterlere göre diğer sayfadan çekip istenilen alana yazdırma ile alakalıdır.

Konu ile alakalı yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

SAYFA1.pngSAYFA2.png

azraep

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
Azra
Office Vers.
Office 2019 TR
en hızlı yolu özet tablo işinizi görebilir.
ilk sayfadaki değerleri kopyalayıp ikinci sayfaya yapıştırdıktan sonra Veri sekmesinden Yenilenenleri Kaldır seçeneğini de işiniz görebilir.

J'DORE

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
OĞUZHAN BOZKURT
Hocam cevabınız için teşekkür ederim ama amacım en çok tekrar eden değeri ilgili kriterin karşısına yazdırmak yinenenleri kaldırırsam belki bir tane o değerden geçmiştir diğer 500 tane tekrar eden değerle aynı statüde değerlendirileceği için benim işime yaramaz.

Üst Alt