• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü İki Sütun Karşılaştırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kolejorz

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
serhat ceylan
Office Vers.
2019 türkçe
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Yardımcı olacağınızı düşünerek bir konu açmak istedim. Öncelikle makro ile ilgili çok bir bilgim yok belirtmek isterim.Benim sorum şu olacak, belki normal formül ilede yapılabilir bilmiyorum. İki farklı sütunda kargo kodları var ama diyelim ki E sütununda 100 adet kargo kodu I sütununda 20 adet Kargo kodu var ben bu iki sütünu karşılaştırıp E sütununda olup I sütununda olmayan o 80 kargo kodunu farklı bir sütunda sıralamak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Örnek olarak bir ekran görüntüsü ekleyeceğim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    51.9 KB · Görüntüleme: 8

azraep

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
Azra
Office Vers.
Office 2019 TR
umarın işinize yarar

Ekli dosyalar

• kargo.xlsx
    10.7 KB · Görüntüleme: 8

kolejorz

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
serhat ceylan
Office Vers.
2019 türkçe
umarın işinize yarar
Ustam çok teşekkürler istediğim tam olarak bu fakat formul kodları elle girince çalışıyor ama başka bir dosyadan kopyala yapıştır ya da barkod okuyucu ile okutunca çalışmıyor. Sayı biçimlendirmesi yaparak sayıların barkodların olduğu sütunların sayı formatlarınıda aynı yapıyorum ama değişen bir şey olmuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

azraep

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
Azra
Office Vers.
Office 2019 TR
Örnek bir dosya eklerseniz onun üzerinden bakmaya çalışırım.

kolejorz

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
serhat ceylan
Office Vers.
2019 türkçe
Ustam çok teşekkürler istediğim tam olarak bu fakat formul kodları elle girince çalışıyor ama başka bir dosyadan kopyala yapıştır ya da barkod okuyucu ile okutunca çalışmıyor. Sayı biçimlendirmesi yaparak sayıların barkodların olduğu sütunların sayı formatlarınıda aynı yapıyorum ama değişen bir şey olmuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?
Buyur ustam deneme çalışma dosyam.

Ekli dosyalar

• Barkod Deneme.xlsm
    21.7 KB · Görüntüleme: 1

azraep

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
Azra
Office Vers.
Office 2019 TR
umarım işinizi görür

Ekli dosyalar

• Barkod Deneme.xlsm
    23.8 KB · Görüntüleme: 8

kolejorz

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
serhat ceylan
Office Vers.
2019 türkçe
Ustam çok teşekkür ederim kaç gündür uğraştığım bir çalışmaydı sizin için kolay olabilir fakat benim için baya uğraştırıcı oldu tekrardan çok teşekkürler.

azraep

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
Azra
Office Vers.
Office 2019 TR
Rica ederim. Elimden gelen yardımı yapmaya çalışıyorum. Kolay gelsin.
Küçük bir hatırlama.
Hazırlanmayan kargoları kopyalayıp başka bir sayfaya sadece değer olarak yapıştırdıktan sonra
sıralarsanız listeniz daha iyi olur. Ama orjinalinde formülleri bozmayın her zaman gerekli olacak

kolejorz

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
serhat ceylan
Office Vers.
2019 türkçe
Rica ederim. Elimden gelen yardımı yapmaya çalışıyorum. Kolay gelsin.
Küçük bir hatırlama.
Hazırlanmayan kargoları kopyalayıp başka bir sayfaya sadece değer olarak yapıştırdıktan sonra
sıralarsanız listeniz daha iyi olur. Ama orjinalinde formülleri bozmayın her zaman gerekli olacak
Tamamdır tavsiyenizi dikkate alacağım çok teşekkürler. Sizlerede kolay gelsin.

kolejorz

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
serhat ceylan
Office Vers.
2019 türkçe
Tamamdır tavsiyenizi dikkate alacağım çok teşekkürler. Sizlerede kolay gelsin.
Tekrar bir problemim var yeni konu açmak yerine direk size sormak istedim belki bilginiz vardır.Problem şu ; hazırlamış olduğumuz dosyayı ben işyerinde birden fazla kullanıcıyla ortak kullanmak istiyorum dosyayı ortak klasöre atıyorum excelde dosyanın paylaşımınıda açtım fakat dosya paylasıma açılınca ekle sekmesi ve ihtiyacım olan eklentiler çalışmıyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı baya araştırdım ama bulamadım.Bu durumu çözemezsem çalışma bir işe yaramıyor.

azraep

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
Azra
Office Vers.
Office 2019 TR
Tekrar bir problemim var yeni konu açmak yerine direk size sormak istedim belki bilginiz vardır.Problem şu ; hazırlamış olduğumuz dosyayı ben işyerinde birden fazla kullanıcıyla ortak kullanmak istiyorum dosyayı ortak klasöre atıyorum excelde dosyanın paylaşımınıda açtım fakat dosya paylasıma açılınca ekle sekmesi ve ihtiyacım olan eklentiler çalışmıyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı baya araştırdım ama bulamadım.Bu durumu çözemezsem çalışma bir işe yaramıyor.
Paylaşım konusunda hiç bilgim yok. bu konuda yardımcı olamıyorum. kusura bakmayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt