• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Koşullu biçimlendirme ile bulduğum verilerin eşleştirme sorunu hk.

mehmetserkanaksel

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
mehmet serkan aksel
Merhabalar;

Öncelikle geçmiş bayramınız kutlu olsun.

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

A1 den A10 hücresine kadar olan alanda 10 basamaklı numara var bu 10 hücre içerisinde birbiri ile aynı olan hücreleri b1 ile b10 hücresine aynı olanları koşullu renklendirme ile kırmızı dolu yapıyor fakat hangi hücrede ki numara hangi hücre ile eşleşiyor onu bulamıyorum. bunu c1 ile c10 hücresine birbiri ile eşit olan hücreleri farklı renk farklı harf veya farklı sayılar ile eşleştirebilir miyiz.

Örneğin;
a1 hücre ile a4 hücre içerisinde numaralar aynı bunu b1 ve b4 hücresinde koşullu biçimlendirme ile kırmızı dolgulu yapıyorum c1 ve c4 hücresinde bu ikisinin aynı olduğuna dair bir işaretleme yapmak istiyorum bunu yapabilir miyiz?

Amacım aynı olan verilerin birbiri ile eşleşerek ben filtre yaptığım da görsel olarak görüp düzeltmek istiyorum. Bunu formüllü koşullu biçimlendirme ile mi yapmak gerekiyor yoksa mantıksal formüllerle çözülebilir mi yardımcı olur musunuz lütfen...!

İlginize şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    12.1 KB · Görüntüleme: 1

ataköylü-59

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
A.Rıza Günay
Office Vers.
Ofis-2016 Türkçe
Sayın arkadaşım
Tarifinizden anladığım kadarıyla bir çözüm sunmaya çalıştım.

Ekli dosyalar

• Koşullu biç..xlsx
    13.6 KB · Görüntüleme: 10
Üst Alt