• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Liste Oluşturma

er-garuda

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Can Türk
Saygıdeğer üstadlar bir excel sayfasında bulunan listedeki verileri Bir klasör içerisinde bulunan farklı 20-30 kadar excel dosyası içerisinde bulunan veriler arasında aratarak excel dosyasının adını sorguladığımız listedeki sorgulanan verinin yanındaki hücre içerisine yazdırtabileceğimiz bir formülümüz var mıdır acaba. veriler, mükerrer farklı excel dosyalarında bulunuyor ise aynı hücre içerisine dosya isimleri ayrı ayrı yazılabilir mi.

Örneğin
bir excel sayfasının A1 Hücresinde Pirinç yazmakta.
Masaüstümüzde Satış adında oluşturulan bir klasörümüz var. içerisinde Antalya-Adana-Konya-Eskişehir vb. illerin yazıldığı ve içerisinde gıda maddelerinin adı yazmakta olan 30 kadar ayrı excel dosyası var. oluşturduğumuz listedeki pirinç adı hangi illerde geçiyorsa bu hücrenin yani A1 hücresinin yanındaki B1 hücresi içerisine Antalya-konya şeklinde yazdırabilir miyiz. teşekkür ederim şimdiden

Ekli dosyalar

• ÖRNEK RAPORLAMA.rar
    41.1 KB · Görüntüleme: 4
Üst Alt