• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

SQL Sorgu Logo SQL den Excelle stok miktarlarını çekme

enverdersin

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ENVER DERSİN
Aşağıdaki koddan son stok miktarlarını çekebilirsiniz.

SELECT 'FİRMA İSMİ' FİRMA, IT.CODE MALZEME_KODU, IT.NAME MALZEME_AÇIKLAMASI, IT.SPECODE MALZEME_GRUP, MINLEVEL MIN_STOK, SUM(GN.ONHAND) FİİLİ_STOK, SUM(GN.ONHAND - GN.RESERVED) GERÇEK_STOK, MAX(PRICE) FIYAT, CAP.NAME AMBAR
FROM LG_720_ITEMS IT LEFT JOIN
LV_720_01_GNTOTST GN ON GN.STOCKREF = IT.LOGICALREF AND IT.ACTIVE = 0 LEFT JOIN
LG_720_INVDEF INV ON IT.LOGICALREF = INV.ITEMREF AND GN.INVENNO = INV.INVENNO INNER JOIN
L_CAPIWHOUSE CAP ON CAP.NR = GN.INVENNO LEFT JOIN
LG_720_PRCLIST PRCLIST ON PRCLIST.CARDREF = IT.LOGICALREF AND PTYPE = 2 AND GETDATE() BETWEEN BEGDATE AND ENDDATE
WHERE FIRMNR = 720 AND GN.INVENNO <> - 1
GROUP BY IT.CODE, IT.NAME, INV.MINLEVEL, CAP.NAME, IT.SPECODE

ardapesen

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
arda
Office Vers.
office 2019
Merhaba Enver Bey,

SQL konusunda yeniyim, excel ile kendim için basit bir stok kontrol uygulaması yazmak istiyorum.
Yukarda belirttiğini şekilde excele Gerçek Stok miktarını tüm ürünler için liste halinde çekmek istiyorum.

Şuanda excelden SQL varitabanına bağlanarak "LG_020_ITEMS" sorgusu üzerinden ürün kodlarını ve açıklamalarını çekebiliyorum. Fakat gerçek stok bilgisini nasıl alacağımı çözemedim. Gerçek stok bilgisini nasıl hesap edip, excelde belirli bir kolona nasıl aktarabileceğim konusunda yardımlarınızı rica ederim. Excel içerisinde "Güncelle" tarzında bir düğme ile sorguyu çalıştırabilirim.

Şimdiden desteğiniz için teşekkürler.

enverdersin

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ENVER DERSİN
Merhaba Enver Bey,

SQL konusunda yeniyim, excel ile kendim için basit bir stok kontrol uygulaması yazmak istiyorum.
Yukarda belirttiğini şekilde excele Gerçek Stok miktarını tüm ürünler için liste halinde çekmek istiyorum.

Şuanda excelden SQL varitabanına bağlanarak "LG_020_ITEMS" sorgusu üzerinden ürün kodlarını ve açıklamalarını çekebiliyorum. Fakat gerçek stok bilgisini nasıl alacağımı çözemedim. Gerçek stok bilgisini nasıl hesap edip, excelde belirli bir kolona nasıl aktarabileceğim konusunda yardımlarınızı rica ederim. Excel içerisinde "Güncelle" tarzında bir düğme ile sorguyu çalıştırabilirim.

Şimdiden desteğiniz için teşekkürler.
firma numarası ve firma dönemini yani _720-01 olan yerleri değiştirmen yeterli. kendi firmana göre uyarlayabilirsin. tüm sql sorgularını bu alnaları değiştirerek kendine uyarlayabilirsin

Üst Alt