• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Macronun Revize Edilmesi

mbklc

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
MAHMUT KILIÇ
Office Vers.
Office 2010 TR
Merhaba

Bir konuda desteklerinizi rica ediyorum bir macrom var ;

1. Satırın parça numarası, sipariş miktarı ve sipariş tarihi kontrol ediliyor.
  2. Eğer işlem yapılan parça numarası farklıysa, aynı parça numarasına sahip önceki siparişlerin toplam miktarı 50'den fazla mı diye kontrol ediliyor. Eğer öyleyse, ilk siparişin yanındaki hücreye toplam miktar yazılıyor ve ilk siparişin tarihi yanındaki hücreye yazılıyor. Eğer değilse, toplam miktarı 50 ve üzeri olacak şekilde önceki siparişlerin sipariş miktarları toplanıyor ve ilk siparişin tarihi yanındaki hücreye yazılıyor. Ayrıca, önceki siparişlerin sipariş tarihi bilgileri, toplam miktarı 50 ve üzeri olan ilk siparişin tarih bilgisine kopyalanıyor.
  3. Eğer işlem yapılan parça numarası aynıysa, sipariş tarihleri kontrol ediliyor. Eğer tarihler aynıysa, sipariş miktarları toplanıyor. Eğer tarihler farklıysa, önceki siparişlerin toplam miktarı 50'den fazla mı diye kontrol ediliyor. Eğer öyleyse, ilk siparişin yanındaki hücreye toplam miktar yazılıyor ve ilk siparişin tarihi yanındaki hücreye yazılıyor. Toplam miktar, şimdiki siparişin miktarıyla güncelleniyor ve işlem yapılıyor.
  4. Son satıra gelindiğinde, aynı parça numarasına sahip önceki siparişlerin toplam miktarı 50'den fazla mı diye kontrol ediliyor. Eğer öyleyse, ilk siparişin yanındaki hücreye toplam miktar yazılıyor ve ilk siparişin tarihi yanındaki hücreye yazılıyor. Eğer değilse, toplam miktarı 50 ve üzeri olacak şekilde önceki siparişlerin sipariş miktarları toplanıyor ve ilk siparişin tarihi yanındaki hücreye yazılıyor. Ayrıca, önceki siparişlerin sipariş tarihi bilgileri, toplam miktarı 50 ve üzeri olan ilk siparişin tarih bilgisine kopyalanıyor.
Benim istediğim 50 altı kalan siparişlerin Sütun 2 sipariş miktarlarını toplama yaptığı her set için sütun 4 aynen getirmesi ayrıca o set için yine ilk tarihi Sütun 5 kopyalaması örnek excel dosyamı paslaşıyorum destek olursanız minnettar kalırım.Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Yardım.xlsm
    30.2 KB · Görüntüleme: 2
Üst Alt