• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Makro ile hücrenin belirli bir kısmını filtrelemede sorun yaşıyorum.

Delidadas

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Erkan Ataş
Merhaba.
Office 365 Kullanıcısıyım.
Örnek resimdeki veriler arasında bir filtreleme yaparken, örneğin G5 sütunundaki sayıyı baz alarak filtreleme yapmasını, bunu yaparken G5 deki 1.30 sayısını 1.3 olarak baz alıp, altındaki sütunlarda yine 1.3X olanları filtreleme yapmasını istiyorum.
Fakat bir türlü sayıların yapısını bozmadan bunu beceremedim.
Yardımcı olabilecek birisi var mıdır acaba?
1678130088517.png

Byyazar

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Eray YEŞİLYURT
Office Vers.
2010
Bildiğim kadarıyla excel'de, 1.30 gibi bir sayının 1.3 olarak algılanmasını sağlayacak bir doğrudan bir seçenek yok. Ama" , "den sonra sıfır kaldırılabilir. Bu formül, G5 sütunundaki sayıları H sütununda bir metin olarak gösterirken, noktadan sonraki sıfırları kaldıracaktır. Burada, "0.0#" kısmı, sayıların formatını belirtir ve "#" sembolü, sayıların noktadan sonraki kısmının uzunluğunu gösterir. Örneğin, "#.#" kullanırsanız, Excel 1.3'ü 1.3 olarak gösterirken, 1.30'u da 1.3 olarak gösterecektir.
Umarım Yardımcı Olmuşumdur.

Byyazar

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Eray YEŞİLYURT
Office Vers.
2010
=IF(ISNUMBER(G5),TEXT(G5,"0.0#"),"")

Delidadas

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Erkan Ataş
Günaydın. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Bir deneyeyim akşam.

Üst Alt