• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Öngörüye Artan/Azalan İvme Fonksiyonu Ekleme

okelez

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ozgur Kelez
Office Vers.
Office 2010
Merhaba arkadaşlar;

Satışlarıma göre realizasyonumu hesaplayan bir tablo yaptım. Ancak değiştirmek istediğim bir bölüm var, bilgim yetmedi yardımlarınızı rica ediyorum.

Tabloda mevcut realizasyonumu gösteren bir bölüm var (%66,99 yazıyor). Hemen yan tarafında ise böyle giderse dönem sonunda kaça geleceğimi gösteren bir öngörü tablosu var.( %83,74 yazıyor.) %83,74 olan kısım haftalık satış ortalamalarımın kalan haftalara eklenmesiyle hesaplanıyor.
Ancak benim istediğim buranın haftalık çıkış ortalamasına göre değil, her üründe son 3 haftalık ortalamasını alarak öngörü tablosu yapmak, son üç haftalık satışlarımın ivmesi daha doğru sonuç verecektir diye düşünüyorum. Bunu nasıl formüle edebilirim? Tablo ektedir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• okelez realizasyon.xlsm
    63.2 KB · Görüntüleme: 8
Üst Alt