• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Tablo Aktarma Makrolu

yaasinn

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
yasin manangz
Merhaba Arkadaşlar. Anasayfa kısmında nöbetçi öğretmen sayısını elle girip (3-4) gibi ona göre tarih kısmının karşısında gerekli kısımlarda hücre birleştirme yapmak istiyorum. Mesela 2 Mart 2021 Salı da olduğu gibi. tarih bölümünde hücre birleştirme yapacak. nöbetçi öğretmen kısmında girilen değer kadar satır ayarlayacak. şoför adı kısmında yine hücre birleştirme olacak. nöbetçi idareci de yine hücre birleştirme yapılarak tek hücre şeklinde olacak.
bu haliyle şablonda hücre birleştirme yapınca tarihi atlaya atlaya yazıyor. Mesela 3 hücre birleştirsim diyelim 1 mart yazıyor sonra 4 Marta geçiyor. böyle birşey nasıl yapılabilir. teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• TaşımalıYedek.xls
    68 KB · Görüntüleme: 3
  • TaşımalıYedek.xls
    68 KB · Görüntüleme: 2

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• yaasinn-Taşımalı-4.zip
    34.7 KB · Görüntüleme: 3

yaasinn

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
yasin manangz
çok teşekkür ediyorum Mustafa hocam uğraşınız için. istediğim gibi olmuş ama tarih kısmı yine atlamalı şekilde yapıyor ona bi çözüm bulunabilir mi acaba? Bir de Müdür ve Müdür yardımcısının isimlerinde sıkıntı çıkıyor. Onlara da tekrar bakabilir isiniz rica etsem. Sizi de çok uğraştırıyorum farkındayım hakkınızı helal ediniz.

Ekli dosyalar

• yaasinn-Taşımalı-gönder.xls
    419 KB · Görüntüleme: 1

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Eki tekrar deneyin.
İyi çalışmalar.

Not: Anasayfa sayfasında takvim oluşurtururken A2 : A8 aralığındaki açılır listeden (Hangi günlerin takvimde olmasını istiyorsanız) Gün seçimi yapmalısınız.
Örn: Takvimde Cumartesi istemiyorsanız A2 : A8 aralığında Cumartesi olmayacak. (Yada Pazar veya her ikisi gibi.)
Ayrıca 3 ve 4 butonlarına bastıktan sonra B sütununda herhangi bir hücreyi/Hücreleri delete ile silerek Gün seçeneği dışındaki günü/günleri de takvimden iptal edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• yaasinn-Taşımalı-gönder-1.zip
    41.7 KB · Görüntüleme: 3

yaasinn

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
yasin manangz
çok teşekür ediyorum sayın hocam. sorunsuz şekilde yapmışsınız.

Üst Alt