• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım tarihe göre yeni bir satırda ortalama almak

ali_kara_55

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ali Kara
Office Vers.
365
Herkese selamlar.. excel de yeniyim .. ekteki veri bir yıllık, günün belli saatlerinde havadaki zararlı maddeleri ölcen bi aletin verileri .. sensor_id si 13753 olan veriler icinden P1 degerinin Mayıs ayındaki günlük ortalamasını almam gerekiyor. Yeni iki satırda, birinde bu sekilde tarih "01.05.19", digerindede bu günün ortalama degeri olması gerekiyor. Yardimci olabilirseniz çok sevinirim. Ben söyle yapmaya calistim aslında neredeyse sonuca ulaştım ama formülü her gün icin kopyalamam gerekiyor bu da mantıklı gelmedi. Önce filtrelemeyi aktif hale getirim sensor_id si 13573 olanları sectim, sonra tarih degerini "T" harfine kadar ayrı bir satıra böldüm (tarih degeri bu sekilde kaydedilmiş ) , son olarak ORTALAMAEGER ile (F2:F3364;"01.05.19";G2:G3364) fonksiyonunu yazdım. bu sekilde ortalamayı alabiliyorum ama 2 Mayıs icin bu formülü kopyala yapistir yapip tarihi değiştirmek gerekiyor.Simdiden çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

• sensor-p-2019-05.csv
    236.1 KB · Görüntüleme: 2

Mahir64

Yeni Üye
En iyi yanıt
3
Ad Soyad
Mahir
Office Vers.
2016 TR
Merhaba,