• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Tek tuşla klasördeki dosyaların içeriğini değiştirme

orcnsdk

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Orçun Sadık
Office Vers.
Office 365
Merhaba,
değistir dosyası ornek_dosya1 ve ornek_dosya2 aynı klasördedir. degistir dosyasının C1 hücresine değiştireceğimiz kelimeyi yazıyoruz D1 hücresine de yeni kelimeyi yazıyoruz ve ornek_dosya1, ornek_dosya2 deki O1 sütununu değiştirmektedir. (ornek_dosya1 ve ornek_dosya2 nin O1 hücresinde Tarih yazmaktadır, degistir in C1 hücresine Tarih yazıp d1 hücresine de yeni kelimeyi yazınca 2 dosyadaki o1 hücreleri yeni yazdığımız kelime oluyor.)

peki tek bir hücreye bağlı kalmadan örneğin B3 hücresindeki "Ad" kısmını değiştirmeye çalıştığımızda, degistir dosyasından C1 hücresine Ad D1 hücresine ise yeni veriyi 2 dosyayı da değiştirebileceği şekilde nasıl update edebilirim ?

Teşekkürler,

Ekli dosyalar

• degistir.xlsm
    22.1 KB · Görüntüleme: 1
  • ornek_dosya1.xlsx
    10.8 KB · Görüntüleme: 1
  • ornek_dosya2 .xlsx
    10.7 KB · Görüntüleme: 1
Üst Alt