• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Veri Doğrulama

Aydemir

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ahmet aydemir
Merhaba,
Benim veri doğrulama ileilgili bir sorum var. Ben bir ünversitede çalışıyorum ve çalıştığım dosyada Fakülte - Bölüm - Ders Kodu ve Öğretim görevlisi bilgilerini kolonlara yerleştirdim ve seçimleri sırasıyla Fakülteden başlayarak Veri Doğrulama yoluyla liste oluşturarak Listeden seçilmesini sağlamaya çalışıyorum. Şöyle yaptım;
Önce 12 tane fakülte için bir tablo oluşturdum daha sonra bu fakültelerin altında Bölümleri yerleştirdim ve örneğin Mimarlık fakültesi seçildiğinde bu fakültede tanımlı olan İç mimarlık ve Tasarım olmak üzere 2 Bölümün seçilmesini sağladım. Aynı şeklde devam Ders Kodlarını da getirttim.
Sorum şu; İlgili dersleri veren öğretim görevlililerini de getirtmek istiyorum ama bunu Ders kodlarından değil de Bölüm bilgisini kullanarak yapmak istiyorum. Ama Bölüm bilgsini Ders Kodlarını getirtmek için tablo adı tanımlaması yaparken kullandım. Şimdi aynı tabloyu/tablo adını kullanarak Öğretim Görevlileri listesi oluşturabilir miyim ? Bunu nasıl yaparım ?

Teşekkürler

leguminosea

Yeni Üye
En iyi yanıt
5
Ad Soyad
Erhan ÖZER
Office Vers.
2019 Pro Plus 64 TR
Dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

• Veri Doğrulama.xlsx
    10.3 KB · Görüntüleme: 8

Aydemir

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ahmet aydemir
Merhaba,

yaptığınız dosya doğru fakat benim sorunum Ders Kodlarının adet olarak çok fazla olması. 4764 tane dersi tek tek hücreye yazıp her ders kodunun altına hangi öğretmenlerin bu dersleri verdiğini gösteren tabloyu oluşturmak 2 günümü alır : ) By nedenle; Bölümlerin altına Öğretmeleri getirtip bir tablo hazırladım ama Bölüm adlarını Ders Kodlarını getirtmek için kullandığımdan ötürü aynı tabloyu Öğretmenler için kullanamıyorum. Sorunum bu. Ekli dosyada Rapor sayfasının N kolonuna Öğretmen adlarını Veri doğrulamadan liste olarak getirtmeye çalışıyorum. "Öğretim Görevlileri" sayfasında iki tane tablo var oraya da sorunumu yazmaya çalıştım.

Bu arada vakit ayırıp dosya gönderdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Veri Doğrulama.xlsx
    231.2 KB · Görüntüleme: 3

Aydemir

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ahmet aydemir
Merhaba,

desteğiniz için teşekkürler. Ben bir şekilde sorunu çözdüm. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Üst Alt