• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım xlsx dosyalarını mdb yapmak

incsoft

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ufuk İNCE
Office Vers.
Office 2019 Professional
xlsx dosyaları hızlı bir şekilde paradox ya da mdb dosyasına dönüşebilirmi arkadaşlar? Elimde sürekli değişen 1.500.000 satır ve değişen veritabanı vardır ve bu verileri belli zamanlarda mdb formatında dönüştürülüyor ancak access ile her seferinde çok zor oluyor. Mesela bir macro ile mdb dosyası yapma imkanımız varmıdır?

Teşekkürler.

blueyakii

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
yakup eren
Office Vers.
professional 2010
merhaba
excel farklı kaydet kısmında mdb uzantısı var mı. ben bulamadım. olsaydı belki sürekli değişen dosyayı otomatik açtırıp farklı kaydet ile mdb uzantılı kaydederek işinizi çözebilirdiniz.

incsoft

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ufuk İNCE
Office Vers.
Office 2019 Professional
merhaba
excel farklı kaydet kısmında mdb uzantısı var mı. ben bulamadım. olsaydı belki sürekli değişen dosyayı otomatik açtırıp farklı kaydet ile mdb uzantılı kaydederek işinizi çözebilirdiniz.
Farklı kaydet denilince mdb yapmak access yapısına dönüşürmez bence o yüzden farklı bir mantıkla olması gerekli.

azraep

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
Azra
Office Vers.
Office 2019 TR
Yanlış hatırlamıyorsam access de excel dosyasını bağlama vardı
dosyanızı bağlarsanız veri değiştikçe mdb de güncellenir.

Üst Alt