• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Aktarım Programı

van_65166

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
enes guven
Office Vers.
office2007
Ben boyumdan büyük bir projeye kalkıştım siz değerli üstatlarımın yardımı olmadan başaramayacağım.
Bana bağlı Türkiye genelinde 300 dükkan var bunların kullandığı tek tip asıl adında bir excel dosyası var
Ben ayda bir defa onlara başka bir excel dosyasında veri gönderiyorum ama her dükkana giden excel tablosu aynı fakat verisi varklı
Dükkanlar benim gönderdiğim veriyi ilgili tablolara yapıştırıyorlar. Fakat çoğu dükkan yanlış yere yapıştırdığı için akşam raporları yanlış geliyor
yanlış gelen raporu tespit edemiyorum.

Sizden istediğim ekte gönderdiğim 2 dosyada vba yardımı ile aktar dosyasındaki verileri asıl dosyasının içinde ilgili tabloya yapıştırması
yani ben aktar dosyasını mail attığımda onlar bir butona basıp ilgili veriler doğru yerlerine yapışsın ondan sonra zaten aktar dosyasının işi bitiyor.

Aktar dosyasında Toplam 4 tablo var

bunlar;
MS tablosu asıl Dashborad içinde CM18-CY49 hücre aralığına
KA tablosu asıl Dashborad içinde DA53-DM84 hücre aralığına
ST tablosu asıl Dashborad içinde T88-AF119 hücre aralığına
FS tablosu asıl Dashborad içinde DA17-DM49 hücre aralığına yerleşmesi gerekiyor.

Ayrıca tabloda boş olan hücrelerin yerine "0" değeri bırakması gerekli ayrıca olmayan ayların yerinede yine 0 olması gerekiyor kısacası tabloda boş hücre olmaması gerekiyor

Mesela önümüzdeki ayda güncel verileri gönderirsem aynı yerlere aktarırmı yoksa her ay yapmamız gerekirmi

Saygılarımla

drive.google.com

AKTAR DENEME.xlsx

drive.google.com
drive.google.com

drive.google.com

ASIL DENEME.xlsx

drive.google.com
drive.google.com

Üst Alt