• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Arama Kutusuna Veri Yazdırma Yada Aranan Veriyi Seçme

Salinmayacak

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Sedat ÖZBAY
Merhaba,

Web sitesi üzerinde belirli yerlere otomatik veri yapıştıran bir programa sahibim. Bu program vasıtasıyla exceldeki verileri bu web sitesine işliyorum.
Kullanım senaryosuna göre resim birdeki alanda öncelikle tıklanan alana otomatik tıklayıp açılan alana da istediğim kelimeyi yazdırıp son olarak da aşağıda çıkan seçeneği seçmem gerekiyor. 2. resimde de aynı senaryo söz konusu.

Bunu normal textboxa yapabilirken açılıp arama yapılan textboxda gerçekleştiremiyorum.

Bununla ilgili ücretli yada ücretsiz yardımcı olabilecek bir arkadaş aramaktayım.
Şimdiden teşekkür ederim.

lqSrW8.png

nN2LSq.png

Tasarım değişmeden önce kullandığım kod

Kod:
ie.document.getElementById("select2-hizmetSinifi-container").Value = "EĞİTİM ÖĞRETİM HİZMETLERİ"

Genel kod yapısı

Kod:
Public ie As InternetExplorer
Dim puan() As String

Sub baslat()
    On Error Resume Next
    Set ie = New InternetExplorer
    ie.Visible = True
    If Range("A65536").End(xlUp).Row >= 3 And Range("B65536").End(xlUp).Row >= 3 Then  'Herhangi bir TC ve doğum tarihi değeri girilmişse devam edilecek

ie.navigate "kullandığım site adresi"
                MsgBox "GİRİŞİ ELLE GİRDİKTEN SONRA DEVAM ET" 'Burada kullanıcı girişini elle yapılmasını bekliyoruz.

For a = 3 To Range("A65536").End(xlUp).Row  'Girilen TC no adedi kadar for döngüsü (TC no değerleri 3. satırdan itibaren yazılıyor. Bu nedenle döngü 3 den başlıyor)

If Cells(a, 1).Value > 0 And Cells(a, 2).Value > 0 Then 'TC ve doğum tarihi birlikte doluysa devam et.

'ie.navigate " kullandığım site adresi "
                'MsgBox "GİRİŞİ ELLE GİRDİKTEN SONRA DEVAM ET" 'Burada kullanıcı girişini elle yapılmasını bekliyoruz.
                Do While ie.Busy Or ie.readyState <> 4: DoEvents: Loop
               ' ie.navigate " kullandığım site adresi "
               ' ie.Navigate2 " kullandığım site adresi "

Application.Wait (Now() + TimeValue("00:00:05"))
                'Wait ie, 500
                ' MsgBox "KONTROL AMAÇLI EKLENMİŞTİR SONRA DEVAM ET" 'Burada kontrol edilmesini  bek
                ie.document.getElementsByName("tckn")(0).Value = Cells(a, 1).Value
                Cells(a, 1).Interior.ColorIndex = 17
                ie.document.getElementById("button-addon2").Click
              '  MsgBox "KONTROL AMAÇLI EKLENMİŞTİR SONRA DEVAM ET" 'Burada kontrol edilmesini  bek
                ie.Navigate2 " kullandığım site adresi "
                 'MsgBox "KONTROL AMAÇLI EKLENMİŞTİR SONRA DEVAM ET" 'Burada kontrol edilmesini  bek
                ie.document.getElementsByName("gorevYeri")(0).Value = Cells(a, 2).Value
                ie.document.getElementById("select2-unvanKod-container")(0).Click
                ie.document.getElementById("select2-unvanKod-container")(0).Click
                ie.document.getElementsByClassName("select2-search__field").Value = Cells(a, 3).Valueselect2 - unvanKod - Container
                 ie.document.getElementById("unvanKod").Value = Cells(a, 3).Value
                 ie.document.getElementById("select2-hizmetSinifi-container").Value = "EĞİTİM ÖĞRETİM HİZMETLERİ"
                  ie.document.getElementsByName("kadroDerecesi")(0).Value = Cells(a, 5).Value
                  ie.document.getElementsByName("odemeDerece")(0).Value = Cells(a, 6).Value
                  ie.document.getElementsByName("kazanilmisHakAyligiKademe")(0).Value = Cells(a, 7).Value
                  ie.document.getElementsByName("odemeEkGosterge")(0).Value = Cells(a, 8).Value
                   ie.document.getElementsByName("kazanilmisHakAyligiDerece")(0).Value = Cells(a, 9).Value
                  ie.document.getElementsByName("kazanilmisHakAyligiKademe")(0).Value = Cells(a, 10).Value
                  ie.document.getElementsByName("kazanilmisHakAyligiEkGosterge")(0).Value = Cells(a, 11).Value
                   ie.document.getElementsByName("emeklilikDerece")(0).Value = Cells(a, 12).Value
                  ie.document.getElementsByName("emeklilikKademe")(0).Value = Cells(a, 13).Value
                  ie.document.getElementsByName("e_ekg")(0).Value = Cells(a, 14).Value
                   ie.document.getElementsByName("baslamaTarihi")(0).Value = Format(Cells(a, 15).Value, "dd""/""mm""/""yyyy")   'Format(Cells(a, 2).Value, "dd")
                   ie.document.getElementById("sebep_kod").Value = Cells(a, 16).Value
                   ie.document.getElementsByName("bitisTarihi")(0).Value = Format(Cells(a, 17).Value, "dd""/""mm""/""yyyy")
                  ' MsgBox "KONTROL AMAÇLI EKLENMİŞTİR SONRA DEVAM ET" 'Burada kontrol edilmesini  bekliyoruz.
                   ie.document.getElementsByTagName("button")(0).Click

Else
                Cells(a, 3).Value = "EKSİK GİRİŞ"
            End If
            'MsgBox "KONTROL AMAÇLI EKLENMİŞTİR SONRA DEVAM ET" 'Burada kontrol edilmesini  bekliyoruz.
        Next
    Else
        MsgBox "En az bir kayıt değeri girmelisiniz."
        Exit Sub
    End If
    MsgBox "İşlem Bitti"
End Sub

ozkansabanci

Excel VBA Developer
Uzman
En iyi yanıt
7
Web sitesi
analistadam.com
Ad Soyad
Özkan Sabancı
Office Vers.
Microsoft 365 Apps for enterprise TR
Merhaba Sedat bey,

Öncelikle kodlarda kullanılan site adresi görünmüyor. Bunu belirtmeden çözüm üretilebileceğini sanmıyorum.
Ayrıca forumda gönüllülük esaslı cevaplar veriliyor.
Müsait olan bir arkadaş yardımcı olmaya çalışacaktır.

Bilgilerinize sunarım.
İyi Çalışmalar.

Salinmayacak

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Sedat ÖZBAY
Dönüş için teşekkür ederim. Söz konusu site bir devlet sitesi. Dolayısıyla kullanıcı adı şifre girildikten sonra ilgili alanlar görülebiliyor. Yardımcı olacak arkadaşlara istedikleri id yada class ı verebilirim. Yada müsait oldukları bir sürede uzaktan bağlanabiliriz.

Üst Alt