• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Ay İsmini Sayı Çevirme

FrknK

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Furkan K.
Öncelikle merhabalar. Excel de yeni olduğum için konuyu açmak istedim. Başlıkta belirttiğim gibi ay ismini sayıya çevirmek istiyorum ancak herkesin bildiği gibi hücre biçimlendirmeden yapabiliriz diyecektir. Ancak benim sorum ingilizce olan tarihi örneğin 18 Dec 2019 u ben başka hücrede ya da aynı hücrede 18.12.2019 şeklinde yazmak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. [dipnot: TR çevirmede sanırım [$-41F] kullanılıyor bunun kullanımını beceremedim.]

ataköylü-59

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
A.Rıza Günay
Office Vers.
Ofis-2016 Türkçe
Merhaba
Bunu, 18 Dec 2019 un yazılı olduğu hücreyi seçin sonra Sağ tık -> Hücreleri Biçimlendir -> Tarih formatından dilediğinizi seçip Enter deyin. Eğer olmamışsa tekrar tarih yazılı hücreye bu defa çift tıklayın sanırım olur.

Üst Alt