• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Ayrı dosyalardaki verileri tek dosyada birleştirmek

hadromer

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ömer
Office Vers.
Office 2019 TR
Merhabalar,
Bir klasör içerisinde 1-44 isim aralığında 44 adet dosyam mevcut.

1nnpm33.png

Dosya isimleri ile sayfa isimleri aynı. Örneğin 1 numaralı dosyanın içindeki sayfa ismi de 1. Dosya içerisindeki sütun formatı sabit.
Ben bu dosya içerisindeki verileri bir dosyada belirli bir formatta birleştirmek istiyorum. Fakat bazı istisnai durumlarım var. O yüzden sayfada daha önce açılmış birleştirme konularını uygulayamadım.
Dosyalarımın içeriği şöyle ; ( Tekrar edenleri ben renklendirdim, normalde renkli değil)

sdj6qyc.png

Birleştirmek istediğim format ise şöyle ; ( Dosya isimlerinin başına "S" gelecek, S1 şeklinde olmalı)

mm3afrl.png

Sol sütuna dosya isimleri gelecek. üst satırlarda da Dosyaların A sütunlarındaki kodlar "küçükten büyüğe doğru sıralı ve tekrar etmeyecek şekilde" yan yana sıralanacak. Şöyle bir durum var ; Bazı dosyaların içerisinde kodlar tekrar ediyor. Örneğin 2 numaralı dosya içerisinde üç tane 212 var. her bir 212 satırının karşısında farklı bir değer var. Bunların toplanıp tek veriye indirilmesi lazım. Bu şekilde toplanarak üstteki formatta birleşmesi gerekiyor. Aşağıya örnek dosyaları ekledim. Umarım net bi şekilde anlatabilmişimdir. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkür ederim.

ÖRNEK DOSYALAR

hadromer

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ömer
Office Vers.
Office 2019 TR
bu konudaki sorunum çözülmüştür.

Üst Alt